Profesor Bell: Dwugłowy Meksykanin. Lalki Jerozolimy

Tłumaczenie: Magdalena Kurzyna
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Profesor Bell". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mroja Press
Professeur Bell: Le Mexicain a deux tetes ; Les Poupées de Jérusalem
978-83-61081-93-7
komiks, fantasy, kryminał
komiksy
Snoopy

Profesor Bell to pierwowzór Sherlocka Holmesa. Joann Sfar postanawia nam przedstawić tego niezwykłego doktora w pełnej krasie, bez wygładzania biografii i prawienia morałów. Mamy więc liczne przygody z pogranicza ezoteryki i kryminału, w których tytułowy profesor z niezwykłą precyzją dąży do rozwiązania najtrudniejszych nawet zagadek. Pierwszy tom zbiera dwie z tych okultystycznych historii – Dwugłowy Meksykanin oraz Lalki Jerozolimy. Mamy tu duchy, diabła, dziwadła, zombie oraz Humpty’ego-Dumpty’ego znanego choćby z Małego świata Golema.

giera | 2013-06-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Pierwszy tom jest wprowadzeniem w świat profesora i jest niezbyt interesujący. Natomiast drugi – „Lalki Jerozolimy” – jest już niczego sobie. Po kilku scenach akcja przenosi się do Jerozolimy, gdzie niewzruszony Bell pomaga kapłanom trzech różnych religii pokonać Diabła. A Diabeł okazuje się mieć kopyta i rogi. Lubi współczesne nowinki i zdobycze techniki: w pokoju ma telefon, biega po Świętym Mieście z aparatem fotograficznym. Diabeł: „Zostaję w Jerozolimie tylko na kilka dni i muszę jeszcze zrobić mnóstwo fotografii, żeby zapisać obraz świata, zanim ulegnie zmianie”, profesor Bell: „Jest pan reporterem?”, na co Diabeł mu odpowiada: „Amatorem. Niewiele publikuję”. Takich dialogów, które rozśmieszają, jest trochę.
„Profesor Bell” to niebanalne historie detektywistyczne, które dzieją się w nawiedzonym świecie duchów, zombie, upiorów i demonów. Stąd może mimowolne skojarzenie ze światem Johna Constantine’a. Jednakże świat Josepha Bella jest mniej na serio, mistycyzm jest podany w...

Snoopy | 2010-10-21
Przeczytana: 21 października 2010

Jedno z najlepszych dokonań Joanna Sfara. Nieposkromiona wyobraźnia, karmiąca się obficie legendami, literaturą i religią, a do tego pomysłowość i spora dawka czarnego humoru sprawiają, że lektura daje mnóstwo przyjemności. Czekam na więcej!

kendo777 | 2013-05-06
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 05 maja 2013

Dwugłowy Meksykanin 7,5/10 a Lalki Jerozolimy 9/10.

Wredny | 2016-04-20
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane