Bez komentarza

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
komiksy
Raptozaur

„Bez komentarza” to bezlitosny portret kondycji ludzkiej na początku XXI wieku. Przerażająca panorama prawdziwych plag współczesności – narkotyki, skorumpowana władza, żądza pieniądza, zidiocenie mediów i wszechobecnej reklamy, wyniszczenie środowiska, dyktatura osobistej przyjemności i egocentryzmu... Ivan Brun – malarz, wokalista w hardcorowym zespole i autor komiksów wywodzący się z kręgu...

Ivan Brun – malarz, wokalista w hardcorowym zespole i autor komiksów wywodzący się z kręgu undergroundowego – okazuje się być wirtuozem komiksowej narracji obywającej się bez słów. Przy jej pomocy bezkompromisowo przedstawia ludzi, których życie sprowadzone zostało do zaspokajania najniższych instynktów i demaskuje mechanizmy rządzące naszym światem. A robi to z furią i prawdziwym zaangażowaniem, przez co jego komiks ma niesamowitą siłę i energię punkowej muzyki.
Brun nie bawi się w ukryte przesłania. Wie, że doskonale zdajemy sobie sprawę z naszej sytuacji, ale ze strachu wolimy o niej nie myśleć. Dlatego jedną ręką chwyta czytelnika za gardło a drugą wali go prosto w twarz.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://www.kultura.com.pl/index.php?s=k_113&d=k

Komiks, który pozostawia szeroko otwarte usta czytelnika. Brutalne, dosadne i bezkompromisowe przedstawienie rzeczywistości, w której przyszło nam żyć. Bez komentarza a jednak z dosadnością miliona słów.

Brutalna ocena rzeczywistości. Brak słów, ale obrazki wymowne.

figgin | 2011-01-10

Wielka rzecz. Zarówno pod względem formy jak i treści.

Oskar | 2017-01-05
Przeczytana: sierpień 2013