Zagubione dziewczęta

9788361081906
erotyka, biseksualizm, lesbijki,
komiksy
Babi

Opublikowanie tego komiksu w polskim przekładzie jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych 2012 roku. Tworzone przez blisko siedemnaście lat 320-stronnicowe dzieło opowiada o seksualnych przygodach trzech popularnych postaci z bajek przełomu XIX i XX wieku. Alicja znana z „Alicji w Krainie Czarów” (obecnie siwa staruszka), Dorotka z „Czarnoksiężnika z krainy Oz” (obecnie młoda kobieta po dwudziestce) i Wendy z „Piotrusia Pana” (obecnie pani Wendy Potter po trzydziestce, żona niejakiego Harolda Pottera, który jest od niej 20 lat starszy) odwiedzają drogi hotel w ośrodku górskim w Austrii w przededniu wybuchu Pierwszej Wojny Światowej. Kobiety spotykają się przypadkowo i zaczynają wymieniać erotycznymi opowieściami z własnej przeszłości.

Przez ponad sto lat Alicja, Wendy i Dorotka pokazywały nam drogę poprzez Krainę Czarów, Nibylandię i Krainę Oz, kiedy byliśmy jeszcze dziećmi. Teraz jednak, podobnie jak i my, owe trzy zagubione dziewczęta są już dorosłe i gotowe poprowadzić nas ponownie, tym razem przez królestwa naszego seksualnego przebudzenia i spełnienia. W swoich baśniowych historiach dzielą się z nami swoimi najintymniejszymi doświadczeniami w najrozmaitszych formach pożądania – doświadczeniami przeświecającymi przez czarne chmury wojny, zbierające się nad owym luksusowym hotelem w Austrii.

damciban | 2019-06-05

Trochę mam problem z tym komiksem. Z jednej strony podoba mi się jak połączone są losy Alicji, Wendy oraz Dorotki. Jak każda z nich z czasem coraz bardziej się otwiera i zwierza. Jak za każdym razem Moore przesuwa coraz dalej granicę swojego porno. Oraz osadzenie całej historii czasowo w okolice rozpoczęcia I Wojny Światowej. Przez co wydarzenia poza hotelem idealnie współgrają z tym co się dzieje w nim. No i chyba najważniejsze, momentami jest to naprawdę podniecające! Jednak z drugiej strony uważam, że Alan jednak przesadził i niepotrzebnie pokazuje kazirodztwo, pedofilię i zoofilię. Jak dla mnie to jednak stanowczo za dużo i tłumaczenie za pomocą wypowiedzi bohaterów tej historii, że przecież nic złego się nie dzieje, bo to przecież tylko fantazje i my tak naprawdę nic złego nie robimy jakoś do mnie nie trafia. Dlatego też trudno mi jednoznacznie ocenić ten komiks. Pomijając niepotrzebne przekraczanie granic to jednak przyznać trzeba, że jest to napisane dobrze i zmusza do...

dziewczynablond | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

"Zagubione dziewczęta" to erotyczny komiks, który nie wywołuje podniecenia. A to jest zabójczy zarzut dla książki o takiej tematyce.
Koncepcja książki ma olbrzymi potencjał: trzy bohaterki dziecięcych bajek są już dorosłe i gotowe podzielić się z nami swoimi seksualnymi doświadczeniami. Niestety, wszystko jest przegadane, język bohaterek jest nie do zniesienia, są to takie "pańcie", które teraz będą nam opowiadać swoje historie bojąc się użyć słowa "penis". Rumienią się wspominając odkrywanie masturbacji, a zaraz potem są mistrzyniami używania strap-ona.
Jest tu kilka motywów ocierających się o arcydzieło, m.in. opowieści Dorotki z Czarnoksiężnika z Oz o jej pierwszych kochankach, którzy odzwierciedlali Stracha na Wróble, Lwa i Blaszanego Drwala z baśni. I po kontaktach z dziewczyną uzyskiwali to, czego szukały ich pierwowzory.
Albo celne spostrzeżenia Alicji z Krainy Czarów na temat szalonego świata panującego w oryginalnej baśni i porównanie go do odurzania się...