Żegnaj Chunky Rice

Tłumaczenie: Adam Gawęda
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Good-Bye, Chunky Rice
978-83-61081-42-5
komiksy
Snoopy

Ta powieść graficzna Craiga Thomspona zdobyła nagrodę Harveya. Ta opowieść wydarzyła się pewnego razu i jest o żółwiku o imieniu Chunky i nazwisku Rice. Pan Chunky Rice mieszka w takim samym miejscu jak my, tylko że on jest niespokojnym duchem. Wciąż goni za rzeczami ulotnymi. Zaciąga się więc na łódź mego brata Chucka i wyrusza na morze w ich poszukiwaniu. W rzeczywistości opuszcza swych...

Ta powieść graficzna Craiga Thomspona zdobyła nagrodę Harveya.

Pan Chunky Rice mieszka w takim samym miejscu jak my, tylko że on jest niespokojnym duchem. Wciąż goni za rzeczami ulotnymi. Zaciąga się więc na łódź mego brata Chucka i wyrusza na morze w ich poszukiwaniu. W rzeczywistości opuszcza swych przyjaciół, swą ukochaną myszkę, mam na myśli, drogą kumpelę Dandel.

Dlaczego zostawia przyjaciela za sobą? Czego szuka pan żółwik? Mówię ci, najlepiej przeczytaj tę książkę by znaleźć na to odpowiedź.

Merle mówi "Doot doot".

Przemek Skoczyński | 2017-10-22
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 22 października 2017

Dawno nie czytałem czegoś tak banalnego i denerwującego. Nie pierwszy raz Thompson broni się fajną kreską, a wykłada na fabule. Do tego tłumaczenie, z tym niby slangiem, drażni jak mało co. Nie wiem dla kogo ten komiks, więc nie polecam nikomu.

Adrian Tync | 2015-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2015

"Żegnaj, Chunky Rice" to nie jest osiągnięcie na miarę "Blankets", ale jednak kreska i wrażliwość podobna. Prosta, uniwersalna historia o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie. Przyjemna i łatwa w odbiorze książeczka!

PolishPopkulturę | 2015-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2015

taka sobie opowiastka. w sumie pozostawiła mnie kompletnie obojętnym, bo zamiast skupić się na najważniejszym, tj. parze głównych bohaterów, autor wprowadza jakieś dziwne, zupełnie niepotrzebne postacie drugoplanowe. chyba nie polecam.

Sławek Fedorczuk | 2018-01-03
Megapodius | 2017-12-23