Kosmiczne rupiecie

Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Space Dumplins
s-f
komiksy
Łukasz

Rodzina to najważniejsza rzecz w galaktyce. Fiolet nie potrafi siedzieć bezczynnie, kiedy po jej ojcu ginie słuch. Za nic mając sobie czyhające pośród gwiazd niebezpieczeństwa, razem z paczką osobliwych przyjaciół wyrusza na poszukiwania. Ale przestrzeń kosmiczna zdaje się nie mieć końca, a Fiolet odkrywa, że jej tata jest w ogromnych, OGROMNYCH tarapatach. Lecz kiedy jego życie zawisa na...

Rodzina to najważniejsza rzecz w galaktyce.

Fiolet nie potrafi siedzieć bezczynnie, kiedy po jej ojcu ginie słuch. Za nic mając sobie czyhające pośród gwiazd niebezpieczeństwa, razem z paczką osobliwych przyjaciół wyrusza na poszukiwania. Ale przestrzeń kosmiczna zdaje się nie mieć końca, a Fiolet odkrywa, że jej tata jest w ogromnych, OGROMNYCH tarapatach. Lecz kiedy jego życie zawisa na włosku, nic jej nie powstrzyma przed próbą ocalenia swojej rodziny.

Komiksowy wizjoner Craig Thompson z charakterystyczną swadą, humorem i ciepłem stworzył historię dla czytelników w każdym wieku. "Kosmiczne rupiecie" to opowieść o rodzinie, przyjaźni i lojalności osadzona na tle wielkiej przygody wypełnionej dziwacznymi stworami i zdumiewającymi statkami, okraszona ciętym komentarzem na temat naszego zanieczyszczonego świata.

Craig Thompson to amerykański twórca powieści graficznych, autor takich głośnych tytułów jak Blankets: Pod śnieżną kołderką, Habibi. Wielokrotny zdobywca wielu najważniejszych nagród na komiksowym rynku amerykańskim (Nagrody Eisnera, Harveya i Ignatz).

Autorem kolorów w komiksie jest równie znany i uznany Dave Stewart, którego komiksy ukazywały się w DC, Marvel i Dark Horse.

źródło opisu: timof i cisi wspólnicy 2016

źródło okładki: http://www.timof.pl/katalog/Kosmiczne+rupiecie/pokaz.html

Arthaniel | 2016-09-15
Przeczytana: 15 września 2016

Sympatyczne czytadło. I to w sumie tyle. A szkoda, bo spodziewałem się jednak czegoś więcej. Byłem przekonany, że ten komiks mnie wzruszy i że się w nim zakocham, tymczasem lektura nie wzbudziła we mnie niemal żadnych emocji. Może akcja byt zbyt rozwleczona? Może bohaterowie okazali się za mało wyraziści? Nie wiem, naprawdę, ale czegoś mi tu brakło. Nie mogę jednak nie docenić kreski Thompsona i genialnych kolorków. Oprawa graficzna jest rewelacyjna! I nie sugerujcie się opiniami z amerykańskiego Amazona - polskie wydanie, w przeciwieństwie do edycji z USA, jest pokolorowane od początku do końca. // W podobnych klimatach bardzo polecam "Sagę" Vaughana i Staples. "Kosmiczne rupiecie" przeczytać można, ale absolutnie nie jest to żaden must-have.

kendo777 | 2016-09-14
Przeczytana: 05 września 2016

Absolutnie cudowny komiks. W tym świecie w kosmosie krążą ogromne wieloryby, które jedzą całe planety, a energię zdobywa się poprzez zbieranie ich zielonych (radioaktywnych?) klocków. Robi się to latając statkami, które wyglądają jak kutry rybackie. Każdy kuter ma w luku ogromnego robota, do którego może wejść człowiek i nim sterować jak Ripley w Obcym 2. Można też przemierzać kosmos statkiem kosmicznym w kształcie hamburgera, lub dorobić swojemu małemu stateczkowi rogi i czachę jakiegoś stworzenia na dziobie, żeby wyglądał na bardziej odjechany. Jak się znudzi, to wsiadasz w statek o wyglądzie...chatki rybackiej i sterujesz nim joystickiem, siedząc wygodnie na kanapie, jedząc pizzę i parząc na tv, które jest ekranem. Komputer pokładowy stoi z boku i wygląda jak stara barowa maszyna do gier. Na ścianie zaś wisi kalendarz z księżniczką Leią. Towarzyszem przygód jest mały żółty stworek znany z Dziennika podróżnego tego samego autora. Tam robił za stworzonko od śmiesznych wstawek...

giera | 2016-09-27
Na półkach: Przeczytane w 2016

Craig Thompson umieścił akcję swojego najnowszego komiksu w przestrzeni kosmicznej i przeniósł ją w daleką przyszłość. Główną bohaterką uczynił kilkuletnią dziewczynkę – Fiolet Marlocke, która mieszka z rodzicami w kosmicznej przyczepie. Matka jest projektantką mody, która pracuje dla wielkiej korporacji. A ojciec drwalem pozyskującym odpady, które następnie przetwarzane są tartakach na paliwo.

W kosmosie żyją ogromne i drapieżne wieloryby, które terroryzują całe galaktyki pożerając planety, stacje kosmiczne i wszystko inne, co tylko stanie im na drodze. Tak się składa, że jeden z nich zjadł szkołę Fiolet, ku jej wielkiej uciesze. Jednak ku utrapieniu rodziców, którzy teraz muszą dla niej znaleźć nową szkołę. Co wcale nie jest takie łatwe, bo jedne są za drogie, a inne ze względu na zbyt luźną i beztroską atmosferę nie spełniają rodzicielskich oczekiwań.

Dlatego by zasilić domowy budżet ojciec decyduje się przyjąć intratne, aczkolwiek niebezpieczne, zlecenie. I w tym momencie...

Paweł Panfil | 2016-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2016

"Kosmiczne rupiecie" to opowieść zabawna, szalona, ale też mówiąca o pewnych wartościach i nie uciekająca od wyrafinowanych porównań. Idealny prezent dla młodszego rodzeństwa w wieku 9+

Frytka | 2017-02-05

SUPER KSIĄŻKA.Zachęcam do czytania.Historia jest o tym że tata bohaterki zaginą i nie można go znaleźć ]:
Ona nie może zostać sama w domu więc jej mama musi ją wziąć do pracy ona nie idzie do szkoły bo została zjedzona przez gigantycznego wieloryba,i więcej nie powiem [:

Aidana | 2017-10-16
Przeczytana: 16 października 2017