Hellboy: Weird Tales
Hellboy
komiksy
Harrison

W 1994 roku Mike Mignola rozpoczął jedną z najbardziej niezwykłych i porywających wizualnie serii komiksowych, jakie kiedykolwiek wydano. Dekada wystarczyła, by bohater i jego twórca odnieśli wszelkie możliwe sukcesy w branży komiksowej i zdobyli ogólnoświatowe uznanie. Dla uczczenia dziesiątej rocznicy ukazania się Hellboya Mike'a Mignoli na ekrany kin trafiła filmowa adaptacja komiksu, a do księgarń zbiór Hellboy: Weird Tales.
Oddajemy do rąk Czytelników polskie wydanie tej bestsellerowej antologii. Zebrane w niej historie naśladują i parodiują niezwykły świat Mignoli, a także wprowadzają do niego nowe, świeże elementy. Autorami zbioru są najwięksi rysownicy i scenarzyści pracujący dziś w branży komiksowej, w tym weterani, którzy wywarli wpływ na Mignolę, oraz młodzi utalentowani twórcy wychowani na lekturze Hellboya.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont

źródło okładki: Wydawnictwo Dark Horse

Henrietta_Weissmann | 2015-05-06
Na półkach: Przeczytane 2015

To jest po prostu świetne - niestety tylko dla osób, które już znają universum serii i szczerze ją kochają. Zabrakło mi gwiazdek na skali.

saperzyna | 2017-07-26
SaintBase | 2017-06-22