Karuzela głupców

Tłumaczenie: Łukasz Gładkowski
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Jar of Fools
978-83-925277-7-0
komiksy
camillejr

Dręczony wspomnieniami nieudanego związku i śmierci swojego brata, Erni Weiss jest zmęczonym życiem iluzjonistą, którego jedyną nadzieją pozostał starzejący się mentor, Al Flosso. Ale Al pogrąża się w swej starości z każdym mijającym dniem. Tymczasem Esther O'Dea, była dziewczyna Ernesta, szuka swego miejsca w życiu, zaś drobny oszust Nathan Lender już obmyślił plan, który zaważy na dalszych losach Erniego. Fascynująca opowieść o naturze miłości, straty, magii i wspomnień.

Paweł Panfil | 2016-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Świetnie napisane dialogi, co niestety w komiksie nie zdarza się często. Klimat, który autor umiejętnie, nie na siłę wprowadza, a który jest nierozerwalnie związany z tym co się dzieje i z tym jak to zostaje przedstawione. Rację ma człowiek ze wstępu, który twierdzi, że ten tytuł trzeba kupić i rozsławić, bo poza przystępnym formatem, który skusił mnie do zdjęcia tego komiksu z półki oraz jednej planszy, którą kojarzyłem z jakiegoś opracowania niewiele osób chyba o Lutesie mówi. A powinno się mówić znacznie więcej.

katrol | 2015-02-13
Na półkach: Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: 13 lutego 2015

jestem początkującym "komiksiarzem", a po "karuzelę" sięgnąłem z polecenia. to co mnie ujęło to świetna kreska autora i ciekawe rozwiązania estetyczne (w warstwie rysunkowej). jeśli chodzi o historię, to nie wyrwała mnie z butów, ale na pewno nie można powiedzieć że to był to stracony czas. ale myślę że lepiej to czytać w deszczowe, samotne dni ;)

Arthaniel | 2016-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2016

Ogromne zaskoczenie. Bardzo mądry komiks, idealna pozycja dla fanów "Stwórcy" McClouda i "Wielkiego Escapo" Pope'a. Na plus świetne napisane, dające się lubić postacie. Polecam!

Odsyłam do recenzji: http://rekopisznalezionywarkham.blogspot.com/2011/08/karuzela-gupcow-jason-lutes.html

Malgorzata Gec | 2015-10-08

Ok, ale komisk nie ma już tego uroku co Berlin

Slawinio | 2016-11-24
książek: 1986