Gang Hemingwaya

978-83-60298-37-4
napad, literatura, pastisz, komiks
komiksy
figgin

Borykający się z problemami rysownicy: Ernest Hemingway, F. Scott Fitzgerald, Ezra Pound i James Joyce spędzają czas uparcie kadr po kadrze nakładając tusz na wielkich białych planszach, a wieczorami i nocami spotykają się w kafejkach, gdzie dyskutują o życiu, miłości, komiksach i o tym, jak zaspokoić kobiety. Ale życie w Paryżu lat dwudziestych nie jest proste... aż pewnego dnia Hemingway wpada na pomysł...

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/gang-hemingwaya/1

Arthaniel | 2015-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2015

Kawał dobrej rozrywki, choć z prac Jasona zdecydowanie bardziej podobało mi się "Skasowałem Adolfa Hitlera". Na plus humor, momentami naprawdę czarny; nieźle rozpisana i wbrew pozorom bardzo złożona intryga oraz przewrotne zakończenie. Polecam!

Paweł Panfil | 2016-08-26
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Przenosimy się na początek wieku XX do Paryża i zastanawiamy się jak poradziliby sobie Hemingway, Fitzerald czy Joyce, gdyby byli rysownikami komiksów. Jak zwykle pojawia się przewrotny twist, a końcówka mocno zmienia sposób narracji. Jak zawsze warto.

Przemek Skoczyński | 2014-09-20
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 20 września 2014

Nawet jeśli nie rozpoznałem wszystkich tych niuansów i odniesień do biografii bohaterów, Jason wydaje się tak charakterystycznym autorem i tak "śmiesznym inaczej", że z miejsca go polubiłem. Chciałbym z nim pić wódkę.

figgin | 2011-01-11

Świetna rzecz. W przeciwieństwie do innych komiskow autora ten jet dość lekki. Kocham humor w tym zeszycie, jest bardzo subtelny i wyrafinowany.

Zaryk | 2011-07-30
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 28 lipca 2011

Scenki z życia twórcy komiksów. Po przeczytaniu jedyne co mi się nasuwało na myśl to: "bez sensu". Chyba nie pojmuję tego humoru.

Adam Florczyk | 2016-01-22
Na półkach: Komiksy 2016, Przeczytane