Rozkaz Solo

Wydawnictwo: Amber
Solo Command
star wars, x-wingi, x-wings
Drzewko

Misja kończy się sukcesem. Wróg zostaje pokonany. Ale... tak się tylko wydaje. Superniszczyciel "Żelazna Pięść" umknął przed zagładą, a razem z nim największy wróg Nowej Republiki - Zsinj. By go dopaść, Eskadra Łotrów musi sprzymierzyć się z jedynym człowiekiem, który potrafi pokonać Zsinja, tocząc z nim własną batalię - z Hanem Solo.

Janush Jarosh | 2014-09-18
Na półkach: Star Wars, Przeczytane
Przeczytana: 18 września 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

X-Wingi VII - Rozkaz Solo. Siodma czesc z 10 (dotychczas). Dochodzi do zamachow na zycie wazniejszych czlonkow Republiki (m.in. Ackbara, Mon Mothme). Zamachow dokonuja przedstawiciele nie-ludzkich ras. Ma to na celu sklocic Republike. Zelazna Piesc Zsinja wciaz zyje, mimo kolejnej proby zniszczenia jej. Najblizszym sladem dla Sojuszu jest Stacja Biomedyczna na Saffalore - skad prawdopodobnie pochodzi zmodyfikowany Gammorreanin Prosiak. Nieoczekiwanie pojawia sie sojusznik w walce ze Zsinja...
Ksiazka nadal trzyma sredni poziom poprzednich czesci. Czyta sie w miare szybko.
PS. Jednak watek z inteligentnym Ewokiem-pilotem nadal jest rozwijany i zakrawa to na farse...

Piettrucha | 2013-10-20

Mam bardzo dużą słabość do wszystkich książek z serii X-wing więc nie będę zbyt obiektywny w swojej opinii, jednak wydaje mi się, że warto przeczytać książki o Eskadrze Widm. Jest to zdecydowanie odmienne podejście od tego jakie pokazał Stackpole w serii o Łotrach, jednak nie można powiedzieć, żeby było gorsze. Widma to zupełnie nowa jakość - fabuła jest interesująca, mamy może więcej strzelania, więcej akcji wywiadowczych, ale autor nie zapomina również o starej dobrej walce w przestworzach! Polecam!

Sebastian Janek | 2016-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2016