Slave Ship
837245566X
Grimgor

Legendarny Boba Fett postanawia zdobyć ogromną nagrodę wyznaczoną za głowę imperialnego szturmowca. Opuszcza "Niewolnika I" i rusza w pościg. Nie wie, że każdy krok wiedzie go wprost w pułapkę zastawioną przez przebiegłego księcia Xizora. Jeśli chce przeżyć, musi przechytrzyć przeciwnika i pokonać najbardziej przerażającą broń galaktyki...

veinylover | 2017-09-06
Przeczytana: 06 września 2017

Przeczytałem w niewłaściwej kolejności, najpierw "Polowanie na łowcę", a dopiero po nim "Spisek Xizora" z nadzieją, że te opowieści będą miały swoje oddzielne wątki, a tu okazało się, że niewłaściwa kolejność znacznie psuje zabawę czytania tej serii. Jeśli ktoś będzie miał chęć po nią sięgnąć - zdecydowanie powinien czytać we właściwej kolejności, taka moja uwaga.
Wydaje mi się też, że występują drobne niespójności i pokrywanie się wątków. Tak jakby autorowi coś nie do końca wyszło w jednej książce i musiał dopisywać historię w następnej.
Klimat westernowy - jak zwykle, ale poziom zawiłości intryg przekracza granice rozsądku.
To co mnie irytuje w filmach klasy D i w takich opowieściach jak ta, to przeciwnik wyposażony w broń, trzymający naszego bohatera na muszce i przemawiający: gada, gada, gada, gada (już był w ogródku, już witał się z gąską) - a wystarczyło strzelić i nasz bohater poszedłby na łono Abrahama nogami do przodu. A ta gadanina u drzwi Abrahama nie ma żadnego skutku,...

Marcin | 2015-04-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

Książka nie zachwyca. Akcja która jako tako mnie wciągneła znajdowała sie dopiero na 40 ostatnich stronach... pozycja typowo dla fanów sagi Star Wars...

Sebastian Janek | 2015-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2015

W tomie II autor położył większy nacisk na imperium technologiczne dynastii Kuatów, któremu przewodzi… Kuat. Ten wybitny naukowiec nie tylko prowadzi jedną z największych firm zbrojeniowych w galaktyce, ale także wybiega kilka kroków w przód, aby obronić jej interesy, zwłaszcza przed zakusami Imperatora. Czując, że wielka intryga wisi w powietrzu - intryga Xizora, postanawia działać i uprzedza atak preparując dowody na niekorzyść księcia. Tymczasem jego rodacy mobilizują się, aby odebrać mu stery nad korporacją.

Powieść niemal zdominowana przez retrospekcje, dla mnie jest to wielkim minusem. Jeśli nie można opowiedzieć danej historii bez przywoływania wydarzeń z przeszłości, to autor najwyraźniej nie ma pomysłu na historię. Na dodatek wątek Kuatów jest zbyt rozległy - co nie znaczy, że nie ciekawy. Mnie właściwie pochłonął - czytałem nieprzerwanie do rozwiązania problemu. Z kolei historia Fetta zeszła na tor dalszy kosztem czarnego konia trylogii jakim jest Neelah.

Wydaje mi się,...

Ceelka | 2018-06-16