Eskadra Widm

Wydawnictwo: Amber
Wraith Squadron
star wars, x-wingi, x-wings
Drzewko

Sabotażyści, strzelcy wyborowi, hakerzy, szpiedzy, komandosi. Oto piloci nowej eskadry gwiezdnych myśliwców tworzonej przez Wedge’a Antillesa. Zanim jednak ukończą szkolenie, ich baza zostanie zaatakowana. Eskadra Widm po raz pierwszy rusza do walki. Misja: zająć potężny imperialny niszczyciel i zdobyć dane wywiadowcze o tajnej broni Imperium.

Jedna z najlepszych powieści w uniwersum Star Wars.

Rewelacyjnie napisana, z masą krwistych, świetnie zaprojektowanych bohaterów ze swoimi problemami, do tego bezbłędny humor, klimat i całe mnóstwo niebanalnych, trochę zwariowanych pomysłów. Jedna z moich inspiracji do pisania.

Piettrucha | 2013-10-20

Mam bardzo dużą słabość do wszystkich książek z serii X-wing więc nie będę zbyt obiektywny w swojej opinii, jednak wydaje mi się, że warto przeczytać książki o Eskadrze Widm. Jest to zdecydowanie odmienne podejście od tego jakie pokazał Stackpole w serii o Łotrach, jednak nie można powiedzieć, żeby było gorsze. Widma to zupełnie nowa jakość - fabuła jest interesująca, mamy może więcej strzelania, więcej akcji wywiadowczych, ale autor nie zapomina również o starej dobrej walce w przestworzach! Polecam!

Janush Jarosh | 2014-08-05
Na półkach: Star Wars, Przeczytane
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

X-Wingi V - Eskadra Widm. Piata czesc z 10 (dotychczas). Ysanna zostaje pokonana w poprzedniej czesci, na pierwszy plan przechodzi Lord Zsinj, ktory w poprzednich czesciach pojawial sie tylko w rozmowach bohaterow. Eskadra zostaje przyjeta przez Rebelie z otwartymi rekoma. Wedge chce stworzyc nowa jednostke, eskadre Widm, skladajaca sie z wyrzutkow. Eskadra ta ma skladac sie z komandosow-pilotow. Mamy tutaj cale spektrum dziwolagow m.in. hakera, siostrzenice Ackbara, istote z wieloma jazniami, Gamorreanina (swiniowaty humanoid z Powrotu Jedi), bylego aktorzyne... Poczatek ksiazki przypomina pierwsza czesc serii - znowu szkolenie nowego nabytku, pierwsze potyczki etc. Istne deja vu. Eskadra wchodzi w posiadanie imperialnej korwety i podszywajac sie pod ich wlascicieli sieja spustoszenie i dywersje wsrod swiatow sprzyjajacych imperium. Opisy walk nadal sa nudne w moim mniemaniu.
Michaela Stackpole'a zastepuje Aaron Allston. Allston pisze podobnym stylem, jednak zabraklo jakichs...

Abik | 2016-09-17
Przeczytana: 12 kwietnia 2005