Punkt równowagi

Okładka książki Punkt równowagi Kathy Tyers
Okładka książki Punkt równowagi
Kathy Tyers Wydawnictwo: Amber Cykl: Nowa Era Jedi (tom 6) Seria: Star Wars: Gwiezdne wojny fantasy, science fiction
Nowa Era Jedi (tom 6)
2001-01-01
837245664X
Andrzej Szyrzycki
star wars

Okładka książki Opowieści z Imperium Erin Endom, Patricia A. Jackson, Charlene Newcomb, Angela Philips, Tony Russo, Peter Schweighofer, Michael A. Stackpole, Kathy Tyers, Timothy Zahn
Opowieści z Im... Erin Endom, Patrici...
Okładka książki Opowieści z kantyny Mos Eisley Kevin J. Anderson, Doug Beason, David Bischoff, Ann Carol Crispin, Kenneth C. Flint, Barbara Hambly, Rebecca Moesta, Daniel Keys Moran, Jerry Oltion, Garfield Reeves Stevens, Judith Reeves Stevens, Jennifer Roberson, Michael Shayne Bell, Kathy Tyers, Martha Veitch, Tom Veitch, Dave Wolverton, Timothy Zahn
Opowieści z ka... Kevin J. Anderson, ...

2047

Nie takie złe, ale może to kwestia sentymentu do NEJki.

Nie takie złe, ale może to kwestia sentymentu do NEJki.

Książka nudnawa ale wyjaśnia pewne sprawy i na końcu ma miejsce akcja która moglaby posluzyc dalej w serii za coś super ciekawego ale niestety nie przekłada sie to na całość NEJ jakoś super.

Odrobinę nie rozumiem słabszych ocen.
Książka przybliża postać Mary, dzieci Hana i Lei (przy tym nie przytłaczając narracją rodziców).
Przede wszystkim jednak mamy sporo informacji o rasie Yuuzhan Vong. Są x-wingi, miecze świetlne i Moc, może brakuje jakiegoś mocnego Lorda Sith.
Całkiem przyjemna książka.

Odrobinę nie rozumiem słabszych ocen.
Całkiem przyjemna książka.

Ciężki temat. Książka wlecze się niemiłosiernie, a zwykle wyraziste postacie stają się nagle miałkie i kluchowate. Yuuzhanie słabi jak dzieci, Jacen - filozof, Luke - jakby rodem wyjęty z klasycznego romansidła. I jeszcze to ciągłe smyranie się mocą, bleee.
Za to mocny plus za zakończenie, dzięki któremu inni autorzy na pewno mieli duże pole do popisu.
Daję 5/10 chociaż i tak mam wrażenie, że zawyżyłem ocenę.

Daję 5/10 chociaż i...

Z pewnością najsłabszy do tej pory tom Nowej ery Jedi. Autorska siliła się momentami na dziwaczne konstrukcje językowe, które w żaden sposób nie zachęcały do powrotu do lektury. Poza tym umiejscowienie akcji prawie całej książki na jednej (i to tak wyizolowanej) planecie wprowadziło dosyć klaustrofobiczny klimat.

Gdzie ta skala i rozmach Gwiezdnych wojen?

Gdzie ta skala i rozmach Gwiezdnych wojen?

• Star Wars
  • Star Wars
  • Gwiezdne Wojny
  • Sci-Fi
  • Science Fiction

Dodaj cytat z książki Punkt równowagi