Święci i łzy

Lacrimi si sfiniti
83-89158-27-2
filozofia i etyka
jackk

Świadectwo utraty wiary, zwątpienia i upadku, a jednocześnie skandal religijny, literacki i polityczny.

Książka wypełniona profanującymi stwierdzeniami jest też jednocześnie świadectwem mistycznej kontemplacji, wątpiących poszukiwań "innych horyzontów" egzystencji.

pheosia | 2011-01-12
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 12 stycznia 2011

Owszem, książka pełna emocji i uczuć, buchających wręcz z umysłu i serca autora. Jednak czytając, miałam wrażenie, że wyrzucał je z siebie bardzo nieskładnie i chaotycznie, co utrudniało czytanie. To jeden ogromny strumień przemyśleń, bez podziału na części, rozdziały, podtytuły...
Kiedy się już znajdzie jakąś ciekawą myśl (a sporo jest "perełek"), trudno ponownie do niej wrócić i zorientować się w treści książki.
Czytałam ją w sumie kilka miesięcy, odkładając, powracając ponownie i bardzo trudno było mi dokończyć lekturę. Minęłam nawet kilka pojedynczych stron, które przekraczały moje zdolności odbioru...

jackk | 2010-07-07
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 2009 rok

książka wymykająca się przyporządkowaniu do jakiejkolwiek kategorii. świadectwo wiary i zwątpienia. traktat religijny i niespotykane bluźnierstwo. paroksyzm uczuć do boga (a nie są to tylko i wyłącznie uczucia pozytywne)

claudia665 | 2012-02-17
Przeczytana: 30 marca 2015

ciężkie te jego książki...

cracknajter | 2015-12-21
Przeczytana: 01 stycznia 2016