Na Marmurowych Skałach

Wydawnictwo: Czytelnik
Auf den Marmorklippen
83-07-02572-9
Bartosz

"Na Marmurowych Skałach" to książka z innego miejsca i czasu, które z resztą nie mają w niej znaczenia. To krótka, ale jakże bogata opowieść o życiu i upadku która wciąż dotyka każdego.

źródło okładki: http://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1046600/erns...»

Słowianka | 2013-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2013

Żeby wyrazić co sądzę o tej książce sięgnę po jedyne niemieckie słowo jakie przychodzi mi do głowy, a użycie języka Goethego w tym miejscu uważam za szczególnie wskazane - MEISTERSTÜCK!

Tomek | 2015-04-22

Ech, gdyby tak każdy apologeta Powstania Warszawskiego i innych żołnierzy wyklętych machnął sobie tę książeczkę...

wladcalasow | 2016-09-10

Melancholijna podróż do świata starego porządku który został unicestwiony przez nadciągający nowy wspaniały świat w postaci nowoczesności. Marina była Jungerowską rzeczywistością idealną w której człowiek nie był wyobcowaną istotą lecz czymś integralnym, całościowym.
Fascynująca podróż po Jungerowskich ogrodach kończąca się "ucieczką" na Alta Plana. Pozycją obowiązkowa, bo motyw "ucieczki" czy "emigracji wewnętrznej" w twórczości Jungera powraca wielokrotnie, a to właśnie tutaj pojawia się po raz pierwszy.

Herzog | 2016-11-28
Penelopa | 2015-11-17
Boyar | 2015-03-23
SantaLucia | 2015-02-13
MarcinH | 2015-01-07
Ile ze „100 książek, które trzeba przeczytać” już znasz?