Lucyfer Jones

Tłumaczenie: Jakub Kuźma
Cykl: Lucyfer Jones (tom 1)
Wydawnictwo: ALFA
Adventures
8370019501
przygoda, Resnick, Lucyfer Jones, Afryka
Pablos

Poznaj doktora Lucyfera Jonesa - samozwańczego kaznodzieję, nicponia i uroczego oszusta, Amerykanina z krwi i kości. Jones, przy całym swoim sprycie i brawurze, musi stawić czoło egzotycznym i fantastycznym niebezpieczeństwom Czarnego Lądu. Ale czy nawet człowiek o tak wyjątkowych zdolnościach jak Lucifer Jones jest w stanie przeżyć wśród grasujących mumii faraonów, wampirów żądnych krwi i hord głodnych kanibali?!

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Pablos | 2010-07-07

Czytając tę powieść trudno nie odnieść wrażenia, że autor pisząc o awanturniku i cwaniaku Lucyferze Jones po prostu świetnie się bawił, zaspokajając swe własne, specyficzne poczucie humoru. Niestety wszyscy, którzy szukają tego Resnicka, którego znamy z "Kirinyagi", "Kłów" czy nawet sagi o Prorokini czy Egzekutorze srodze się zawiodą - to zupełnie inna literatura, od której wieje nudą.

Krzysiek | 2014-03-02
Przeczytana: 01 marca 2014

Cienka. Jeżeli jeszcze nie znacie Mike'a Resnicka, to od tej książki nie zaczynajcie bo autor jest warty uwagi i szkoda gdybyście się uprzedzili z powodu tej pozycji.
Można oprzeć oko i czas nie będzie całkiem stracony, ale naprawdę nie jest to zbyt ambitna lektura.

Moniura | 2016-11-03
Civril aen-Saevherne | 2016-03-16