Gwiezdny chirurg

Wydawnictwo: Rebis
Star Surgeon
Gwiezdny, chirurg
dona

Nieśmiertelny i prawdopodobnie owładnięty manią samobójczą półbóg Levellin, starający się rozwiązać nierozwiązywalny problem śpiączki, stanowi wystarczająco poważny problem dla Conwaya. Tymczasem dochodzi do największego kryzysu w całej historii Głównego Sektora. Kiedy bowiem obcy zwracają się do Conwaya o pomoc w wyleczeniu trapionej zarazą populacji pewnego Imperium, gwiezdny chirurg stwierdza obecność nie tylko choroby, lecz również monstrualnego, nikczemnego spisku przeciwko całej planecie! Imperium, chcąc ukryć swoje zbrodnie, wypowiada wojnę przeciwko bezbronnemu Głównemu Sektorowi.

Conway, personel szpitala oraz wszyscy pacjenci muszą nagle stawić czoło oblężeniu. I nawet jeśli Federacji uda się wygrać tę wojnę, to niewykluczone, że centrum galaktycznego lecznictwa przemieni się w stos radioaktywnego gruzu!

źródło opisu: [Rebis, 2002]

Aliath | 2016-11-21