Gwiezdny chirurg

Wydawnictwo: Rebis
Star Surgeon
Gwiezdny, chirurg
dona

Nieśmiertelny i prawdopodobnie owładnięty manią samobójczą półbóg Levellin, starający się rozwiązać nierozwiązywalny problem śpiączki, stanowi wystarczająco poważny problem dla Conwaya. Tymczasem dochodzi do największego kryzysu w całej historii Głównego Sektora. Kiedy bowiem obcy zwracają się do Conwaya o pomoc w wyleczeniu trapionej zarazą populacji pewnego Imperium, gwiezdny chirurg stwierdza obecność nie tylko choroby, lecz również monstrualnego, nikczemnego spisku przeciwko całej planecie! Imperium, chcąc ukryć swoje zbrodnie, wypowiada wojnę przeciwko bezbronnemu Głównemu Sektorowi.

Conway, personel szpitala oraz wszyscy pacjenci muszą nagle stawić czoło oblężeniu. I nawet jeśli Federacji uda się wygrać tę wojnę, to niewykluczone, że centrum galaktycznego lecznictwa przemieni się w stos radioaktywnego gruzu!

źródło opisu: [Rebis, 2002]

Efemeryda | 2017-03-25

Buszując w antykwariacie natrafiłam na małą książeczkę, cienką, w czarnej niczym się nie wyróżniającej okładce. Po otwarciu autograf na wklejce. Hmm.. autora nie kojarzyła, ale opis z tyłu był interesujący. Pod koniec lat 70 - tych nie mieliśmy zbyt wielu autorów "zachodnich". Nabyłam za kieszonkowe.
Przeczytałam i zaczęłam pożądać reszty. Przeczytałam powoli w mękach w oryginale ze 4 tomy, a potem po kilku latach, gdy wyszła po polsku reszta serii to ja nabyłam. Stoi sobie na półce, a ja czasem sięgam po nią by nostalgicznie powspominać.
Nie wszystkie tomy serii trzymają poziom, ale warto zapoznać się z każdym.

Krzysztof | 2017-02-28
Kasia Kalbarczyk | 2017-02-16