Powstający Prometeusz

Seria: Transgresje
Wydawnictwo: Okultura
Prometheus rising
acwo

Kim jest człowiek? Jakie jest jego miejsce w świecie? I jakie rządzą nim mechanizmy? Ile jest w nim z anioła, a ile z robota? Jaką funkcję pełni w nim świadomość? I jak często przebywa we śnie? W Powstającym Prometeuszu Robert Anton Wilson wysyła nas w podróż po ośmiu etapach w ewolucji ludzkości, wyposażając nas w mapę, dzięki której łatwiej jest nam wydostać się z krainy własnych ograniczeń. Posługuje się przy tym niezwykłym poczuciem humoru, rozsadzając śmiechem nasze wyobrażenia o świecie.

Powstający Prometeusz to dzieło zgłębiające techniki programowania i reprogramowania umysłu, które choć powstało na wiele lat przed pojawieniem się Matrixu, w doskonały sposób opisuje jego mechanizmy. To książka dokonująca wielkiej syntezy różnych tradycji: neurolingwistycznego programowania Grindera i Bandlera, neurologiki Timothyego Learyego, ćwiczeń samoobserwacyjnych Gurdżijewa i teorematów magicznych Aleistera Crowleya.

źródło opisu: okultura.pl

źródło okładki: okultura.pl

Antagonista Esklaważu | 2014-08-13

Książka przedstawia dosyć ciekawe koncepcje i one ją ratują przed całkowitą kompromitacją. Autor określa się jako libertarianin, ale de facto był buclibertarianinem (albo libertarianinem modalnym, jak nazwałby go Murray Rothbard), bo w kwestiach historyczno-społecznych popisywał się niesamowitą ignorancją. Określiłbym go "całkiem inteligentny, niedouczony ćpun". Powstającego Prometeusza może nawet warto przeczytać, ale trzeba być krytycznym wobec dygresji Wilsona i ja nie uważam, bym się dowiedział czegoś rozwijającego.

trzeplazielona | 2014-11-19

RAW nie zawiódł i tym razem. Z początku wydająca się śmieszną, potem staje się podstawą do zabaw umysłowych. Gorąco polecam otwartym umysłom/ ćwiczenia praktyczne często mają kontekst sytuacji politycznych w stanach, np. związanych z republikanami. Z pewnością łatwiejsza dla osób orientujących się w tej tematyce

leszek9 | 2015-10-21

nie wiciągnęła mnie nieskończoność jak p.k. dicka... książka też mnie nie wciągnęła. nudy trochę. jak ktoś lubi wykresy i schematy to ken wilber.

Istas | 2012-02-08
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2008
Przeczytana: 2008 rok

Maciej Gutowski | 2015-03-04

Jeszcze do niej wrócę, po zrobieniu wszystkich "zadań" w niej opisanych.

vniafla | 2016-03-04

Wilson jak to Wilson, kto lubi jego styl i rozkminy temu się spodoba.

Driada | 2016-08-29

Dałabym pierdyliard gwiazdek, nie tylko 10.

fredzo | 2016-11-05
Qpsohn93 | 2016-09-04