Kosmiczny spust czyli Tajemnica Iluminatów

Tłumaczenie: Dariusza Misiuna
Seria: Transgresje
Wydawnictwo: Okultura
Cosmic Trigger I, Final Secret of the Illuminati
8388922076
kosmiczny spust,
filozofia i etyka
acwo

Kosmiczny spust to jedna z najważniejszych książek na temat tego, co się dzieje, gdy odkrywamy, że świat jest inny niż nam się przez całe życie wydawało. To odyseja psychedeliczna po zakamarkach ludzkiej świadomości, tajemnicach kultywowanych przez stowarzyszenia tajemne, niezwykłych odkryciach undergroundowych naukowców oraz sekretach historii XX wieku. Czym jest rzeczywistość - czymś...

Czym jest rzeczywistość - czymś twardym jak skała czy zmiennym jak wytwory naszego umysłu, czymś z góry zaplanowanym czy całkiem przypadkowym? Kim jesteśmy - pionkami w grze władców tego świata czy nieznanymi bogami kształtującymi los zgodnie ze swoją wolą? Czym jest nasze życie - polem walki różnych sił tajemnych czy kosmicznym żartem?

iampagan | 2013-11-16
Przeczytana: 2008 rok

Ocena 10/10, choć bardzo subiektywna, bo książka jest... specyficzna, tak samo jak autor i jego poglądy :) Trzeba po prostu takie zwichrowane klimaty lubić.

Kołowrotek | 2018-01-08
Przeczytana: 01 października 2016

2/10 jak dla mnie. Jedyne co można zaliczyć tu na plus to kilka ciekawych rozkmin zadanych przez autora, który jest całkiem inteligentny i z wyobraźnią. Wszystko jednak podszyte jest tu ezoteryką i okultyzmem. Każde słowo autora jest ekstremalnie subiektywne, poglądy i przekonania w całości zastępują autorowi fakty. Sceptycyzm naukowy również jest czymś całkowicie obcym dla autora. Książka wyraźnie wpisuje się w nurt dzieł pseudonaukowych, jest wręcz książkowym przykładem takiego dzieła. Kilka zarzutów przytoczonych na początku przez autora wobec niego samego zostaje przez niego oczywiście zaatakowanych. Pozycja godna polecenia zarówno dla "psychonautów" czy innych entuzjastów odurzania się (z resztą sam autor nie kryje pozytywnego do dragów podejścia, co mówi samo za siebie) jak i osób pragnących pogłębić i zaostrzyć swoje zaburzenia psychiczne.

Discordia | 2015-06-17

Książka, która rozbiła mój mózg i usypała z niego mandalę.

Mateusz | 2013-12-17

do momentu otrzymania przekazu z Syriusza nie jest źle, później jest tylko coraz dziwniej

Emesz | 2012-09-04

!!!

kavaman | 2011-07-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ezoterror

Temat immortalizmu za bardzo się tutaj rozwlekł. Nie mniej jednak, to ciągle świetna książka!

modeleda | 2013-04-12

Książka bardzo dobra. Obowiązkowy tytuł dla "psychonautów". LSD, etc.

Alex | 2018-05-17

Jak ja tego człowieka uwielbiam :) 23/10.

Daga | 2018-10-24
Neuroanaesthesie | 2018-10-09