Psychologia kwantowa

Wydawnictwo: Okultura
Quantum Psychology
popularnonaukowa
acwo

Skarbnica wiedzy na temat tego, co składa się na oprogramowanie umysłu władające naszymi jaźniami. Wilson opowiada o złożoności ludzkiego doświadczenia, o tym jak bardzo nie należymy do siebie samych, tylko do programów narzucanych nam przez społeczeństwo. Jednocześnie dostarcza nam wielu praktycznych pomysłów, jak wykorzystać ten fakt do swoich celów. Czerpie inspiracje z rewolucyjnych...

Wilson opowiada o złożoności ludzkiego doświadczenia, o tym jak bardzo nie należymy do siebie samych, tylko do programów narzucanych nam przez społeczeństwo. Jednocześnie dostarcza nam wielu praktycznych pomysłów, jak wykorzystać ten fakt do swoich celów. Czerpie inspiracje z rewolucyjnych dokonań nauki, w zabawny i błyskotliwy sposób przekładając je na mechanizmy kierujące naszym postrzeganiem i przeżywaniem świata. Psychologia kwantowa to jedno z nielicznych dzieł na temat pracy z umysłem, które potrafi sprostać wyzwaniom XXI wieku.

acwo | 2011-12-24
Przeczytana: 04 września 2010

Parafrazując słowa Nielsa Bohra, jeśli Psychologia kwantowa dogłębnie tobą nie wstrząsnęła, to znaczy, że jej nie zrozumiałeś (i nie robiłeś ćwiczeń w niej zawartych).

kavaman | 2011-07-31

Najbardziej "naukowa" z pośród książek Wilsona na polskim rynku. Zaskakująca nawet dla obeznanych z poprzednimi publikacjami. Mam wrażenie, że dopiero w tej książce Wilson pokazuje swój prawdziwy pazur - jego skakanie po różnych dziedzinach nauki może przyprawić o ból głowy i zachwyt jednocześnie.

yellow90 | 2015-04-29
Przeczytana: 24 października 2014

Książka ukazuje głównie pomysły na to, jak można odnieść teorie tak abstrakcyjnej dziedziny nauki jak fizyka kwantowa do "zwykłego" życia. Porusza się również po obszarach m.in. filozofii i neuropsychologii, niezwykle sprawnie łącząc wszystkie te dziedziny w logiczny porządek.

Nie traktowałabym tych wszystkich założeń i spostrzeżeń zupełnie serio, ale "Psychologia kwantowa" i tak jest GENIALNA. To doskonała łamigłówka, intelektualny przysmak dla ludzi lubiących trenować szare komórki (i mających jako takie rozeznanie w dziedzinach nauki, którymi inspirował się autor).

Sławomir | 2013-10-21

Rewelacyjna książka. Zarwałem noc tak nie mogłem się oderwać. Mimo, że tematyka nie jest mi do końca obca książka pozwoliła na pewne sprawy spojrzeć na nowo i pod innym kątem. A to dlatego, że autor posługuje się po prostu ludzkim językiem i nie szafuje co zdanie hermetyczną terminologią znaną praktycznie tylko specjalistom.
Pozycja wyjątkowa i godna uwagi.

| 2011-11-11

Nie zabawna, lecz śmieszna. Mam wrażenie, że jedynym celem wydania tej książki była chęć zdobycia zysku finansowego z jej sprzedaży. Jak można TAK o TYM pisać?

CzarnaMucha | 2011-03-30
Na półkach: Level 29, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: listopad 2010

Wiedza którą dzieli się Wilson w dziedzinach jak fizyka, neurolingwistyka, socjologia i psychologia percepcji pokazuje jak mało wiem o świecie, synteza tych wszystkich nauk prowadzi mnie strona po stronie do odczucia, że wciąż wiem bardzo mało. Czytając ta książkę odnosiłem wrażenie, że na jej podstawie mogli się inspirować twórcy znanego filmu Matrix. Wilosn opowiada o tym, że tak naprawde nie wiele mamy swojego zdania w naszym życiu, większość tego co myślimy to myśli które zostały nam wtłoczone do głowy, z którymi się utorzsamiamy, ale pytając siebie głębiej o ich zrozumienie okazuje się , że nie mamy podstaw by się ich trzymać. Ta książka mnie zmiażdżyła!

iampagan | 2013-11-16
Przeczytana: 2010 rok

Jak dla mnie pozycja odczuwalnie słabsza niż "Kosmiczny spust" czy "Powstający Prometeusz". Większość książki (może oprócz dość hardkorowego wstępu filozoficznego umożliwiającego zrozumienie cokolwiek z tej książki) to semantyczno-filozoficzne dzielenie włosa na czworo… Jestem fanem RAW, ale "Psychologia kwantowa" mnie nieco rozczarowała.

woowoo | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016

Czytelnicy, którzy przeczytali książkę pewnie zgodnie stwierdzą, że dodawanie recencjinie ma najmniejszego sensu.
Jeśli chcesz sprawdzić dlaczego, przeczytaj ją.

Czesiek Nowak | 2016-04-27
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Polecam szczególnie wszystkim tym, którzy uważają arystotelesowskie pojęcie logiki "czarne-białe" za ograniczające.

Wojciech N | 2010-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2010

Dobra, chociaż RAW często i gęsto powiela to, co pisał w poprzednich książkach.