Odrębna Rzeczywistość

A Separate Reality: Further Conversations with Don Juan
978-83-7510-513-1
flora i fauna
zloty

Odrębna rzeczywistość to dalszy ciąg zapisków znanego antropologa. Autor wprowadza czytelnika w świat niesamowitych, choć przerażających przeżyć, wynikających z próby wyjścia poza granice rzeczywistości. Jednym ze sposobów poznania siebie i otaczającego świata, stania się człowiekiem wiedzy są według Castanedy doświadczenia z substancjami halucynogennymi, takimi jak meskalina, yerba del diablo, pejotl. Ta niezwykła książka pozwala czytelnikowi osiągnąć wiedzę, inną jednak od wiedzy współczesnych naukowców

źródło opisu: http://www.dobreksiazki.pl

źródło okładki: http://www.dobreksiazki.pl

Naprawdę ciekawa książka. Jeżeli "Nauki don Juana" przypadły komuś do gustu, ten tytuł również powinien sprostać oczekiwaniom. Castaneda jest mistrzem opisów, które przemawiają do naszej podświadomości. Czujemy każdy dreszcz, powiew wiatru, drętwienie, szybsze bicie serca. Połykamy każdy stronę zastanawiając się czy sami żyjemy we "właściwy" sposób. Na pewno przeczytam inne książki o don Juanie i małym Carlosie :)

Jednostka-Urojona | 2013-03-05

Mocna książka, pełna mocnych słów; słów, które budzą ten szczególny dreszcz na plecach.

Pseudo-powieść czy raczej opracowanie naukowe amerykańskiego antropologa o nazwisku - Carlos Castaneda może być przydatna wyłącznie osobom zafascynowanym kulturą, zwłaszcza etnologią, ludów iberoamerykańskich. Weszłam w jej posiadanie przypadkowo, poprzez stronę z ebookami i dobrze się stało. Żadna inna forma nie byłaby satysfakcjonująca. Wszystkie te sprawy związane z szamaństwem, różnymi plemiennymi obrządkami czy też szeroko rozumianą psychologią jaźni, jakże często idącą w parze ze środkami odurzającymi, są mi obce i na wskroś niezrozumiałe. W każdym razie nie jestem zainteresowana ani szamańskimi praktykami, ani łzawymi opowieściami na jedną godzinę. Odradzam.

aMade365Ka | 2013-03-10
Przeczytana: 2011 rok

Osobiście bardzo cenię sobie książki, które potrafią wpłynąć na świadomość człowieka, służąc radą , drogocenną podpowiedzią która ukryta jest gdzieś w postaci przechadzającego się leniwie obok nas zwierzęcia, posąg, znaku na niebie itd. , itp.....każdemu z nas może zdarzyć się zgubić własne ja, wartości a co najważniejsze własne przekonania błądząc po nieznanym nikomu kawałku ziemi mając za cel podróż do świata przepełnionego znakami zapytania przesiąkniętego zagadkami gdzie pragniemy dowieść swych racji a dzieje się zupełnie odwrotnie......polecam serdecznie!!

De365Ka | 2013-02-26
Przeczytana: 2007 rok

Bardzo dobra książka. Wnioski wyciągnięte z treści najprościej mówiąc przekazu książki można wykorzystać na swoją korzyść budując od nowa swoją codzienność. Pozdrawiam.

Georgia | 2014-06-05

Będę wracać do tej książki wiele razy. I z przyjemnością wyrusze w podróż śladami Don Juana Matusa. To świat który mnie pociąga i fascynuje.

Triss Velvel | 2017-03-28
Przeczytana: 07 kwietnia 2017