Oczy Heisenberga

Wydawnictwo: Amber
Eyes Of Heisenberg
Nadludzie, cyborgi
Drzewko

Prawdziwymi władcami Ziemi od miliona lat są nieśmiertelni Nadludzie. Starannie strzeżone tajemnice modelowania genetycznego zapewniająca im pełną kontrolę nad zniewoloną Masą, żyjącą na zamkniętym obszarze o promieniu siedmiuset kilometrów. Wynikiem jednego z nie kończących się eksperymentów demiurgów świata są Cyborgi, ludzie-maszyny. Obracają się oni przeciwko swoim stwórcom, chcąc ich za...

Wynikiem jednego z nie kończących się eksperymentów demiurgów świata są Cyborgi, ludzie-maszyny. Obracają się oni przeciwko swoim stwórcom, chcąc ich za wszelką cenę unicestwić. Wykorzystują do tego rodzący się wśród Masy ruch oporu. Wspólne działania niszczą istniejący od tysiącleci ład.

anika | 2015-02-16
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 16 lutego 2015

Książkę czyta się szybko, z przyjemnością, ale bez większych emocji. Zdecydowanie więcej po niej oczekiwałam. Może dlatego, że książka dotyka inżynierii genetycznej, ta z kolei jest jedną z dziedzin nauki, które bardzo mnie interesują, więc siłą rzeczy chciałam mieć tej genetyki jak najwięcej, dostałam natomiast rozważania na temat tego, dokąd zmierzają manipulacje genami.
Mimo wszystko oceniam książkę jako dobrą, bo zapewnia parę chwil rozrywki, chociaż na pewno nie zostaje w pamięci na dłużej.

Sławomir | 2016-10-05
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 05 października 2016

Słabe i naiwne. Można poczytać zwłaszcza, że to krótkie ale szału nie ma. Konstrukcja świata jest kompletnie nielogiczna. Takie społeczeństwo nie wiem czy by sto lat przetrwało, nie mówiąc już o tysiącach. Akcja mocno przewidywalna.

Sniffer | 2013-02-07
Przeczytana: 20 lutego 2013

W ciekawy sposób książka Franka Herberta opisuje możliwą przyszłość naszego świata w perspektywie tysięcy lat (a może i szybciej?).
Inżynieria genetyczna jest ciągle dynamicznie rozwijana i z pewnością lektura ta, może skierować nas ku rozważaniom - dokąd to wszystko zmierza?

Opowiadanie czytało się dość przyjemnie, mimo iż w moim wydaniu (z 1993 roku) zdarzały się błędy językowe, literówki. Niekiedy też ciężko się domyślić który bohater jest autorem danej wypowiedzi.
Zabrakło mi w tym tytule pewnych wyjaśnień. Niektóre kwestie, czasem dość istotne, nie zostały jasno i klarownie opisane co powoduje pewien niedosyt po przeczytaniu książki. Moja pierwsza myśl po jej ukończeniu - to już koniec? I nie ma drugiej części?

shakin_dudi | 2016-07-25
Przeczytana: 26 czerwca 2016

Każdy kto interesuje się rozwojem nauki słyszał o możliwości wprowadzania modyfikacji na poziomie chromosomów.

Dzięki temu mamy gruszki bez pestek, nowe gatunki zwierząt (ot np. żubroń), a koniec końców można wydłużyć będzie ludzkie życie w przyszłości.

Oczy Heisenberga prowadzą do refleksji nad tymi zagadnieniami.

Polecam.

Karolina | 2011-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2011

ciekawe, krótkie i na temat, mam nadzieję że nigdy nie dojdzie do takiego rozwoju inżynierii genetycznej jak została opisana w tej książce, taka władza nad genami jest przerażająca- tworzenie nieśmiertelnych bezpłodnych ludzi

opowiadanie co najmniej pouczające

bies | 2016-10-15