Plama na wodzie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Blblioteczka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Alma-Press
8370200036
science fiction, opowiadania
Pablos

Zbiór opowiadań.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jale | 2015-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2015

Mocno męczący zbiór, dowodzący dużej wyobraźni autorki, ale jednocześnie i obnażający jej problemy z ujęciem pomysłu w karby i przekuciem go w wartki tekst z zapadającym w pamięć finałem. W efekcie część opowiadań niebezpiecznie balansuje na krawędzi bełkotu, część jest kompletnie nijakich i po prostu szkoda było marnować czas na ich pisanie, a ledwie dwa ostatnie do czegoś się nadają, choć i tak nie są wolne od pewnych błędów.

Najdłuższy, tytułowy tekst jest bezsensownie rozdętą, niezbyt dobrze zakończoną (finał w sumie łatwo przewidzieć) historyjką o szukaniu możliwości przewidywania serii nieszczęść. W "Tryptyku" w ogóle trudno dopatrzeć się jakiegokolwiek sensu (kobieta z mięsnego zapoczątkowała samodoskonalenie się ludzi, ale nawet mimo osiągnięcia cudownych możliwości pozostały w użyciu... kartki na żywność; tak, to jest puenta), podobnie jak i w "Recepturze" (ludzkość wymiera, bo... zaczęła nawzajem się żreć???). "Podwójny owoc kemi" proponuje zupełnie odmienny od...

cerata | 2015-08-31
finnegan | 2014-11-13