Tumitak z podziemnych korytarzy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Tumithak of the corridors
8320707080
corrum

Opowiadanie zapoczątkowujące cykl o przygodach młodego śmiałka Tumitaka, żyjącego w czasach, kiedy ludzkość została zepchnięta pod ziemię przez najeźdźców z Wenus.

Tumitak swoimi bohaterskimi czynami przypomina ludziom o ich właściwym miejscu na Ziemi i ich godności, budząc w nich odwagę i chęć czynu.

KBKBKB | 2014-08-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Nie sposób oceniać tej książki inaczej niż przez pryzmat nastoletniego odkrycia fantastyki -- ta podróż, romatyczna przecież, głównego bohatera (ale też ta do lat młodzieńczych czytelnika), może się dla wielu wydawać infantylna, ale kto z nas nie chciał być kiedyś odważnym Tumitakiem, który pokonuje ciemności, samotność, własny strach i który w końcu zdobywa to swoje wymarzone trofeum, któremu poświęcił całe swoje dorastanie?

Pierwszy raz od dawna na kilku stronach książka pochłonęła mnie tak bardzo, że w środku przychodni odleciałem tak bardzo i nie zauważyłem, ze to już moja kolej.

Piekielnie prosto, piekielnie w sedno, piekielnie świetnie. A wspomnienia z dzieciństwa są nie do przecenienia...

Nana | 2010-08-25

HehexD Właśnie przed chwilą zobaczyłam, że jest tutaj ta książka, którą przeczytałam dawno temu... I to jeszcze w tym samym wydaniu co ja!xD Niemożliwe;)
W każdym bądź razie - książka naprawdę ciekawa i z chęcią sięgnęłam po drugi tom.:) Dzisiaj przypomina trochę historię "Tuneli", ale przecież klasyka jest najlepsza;) A to jest typowa fantastyka!;)

Sławomir | 2013-11-03

Może dziś bym nie ocenił jej jako rewelacyjna. No cóż, nic wybitnego w niej nie ma, nic odkrywczego i nic zaskakującego. Jednak dziecięciem będąc zaczytałem się w niej bardzo. Tani sentyment kazał mi ją przeczytać nawet całkiem nie dawno ponownie i cóż... Nadal mi się podoba:P

Swietnie sie to czytało....no i te wyprawy po wszystkich kioskach Ruchu w okolicy, w poszukiwaniu kolejnych części tej serii. Póżniej to sprzedałęm w antykwariacie...ale mi wstyd!

Niesamowita przygoda młodzieńca, który po znalezieniu tajemniczej księgi postanawia wyryszyć ku powierzchni, którą mieszkańcy podziemi znają tylko z legęd.

Kalafior Adam | 2011-01-31

Super opowiadanie, kupiłem na allegro oba zeszyty, szkoda że nie wydano w Polsce wszystkich 4 :(

zrywoslaw | 2014-12-10

Dzieciństwa wspomnień czar :-)

książek: 1919
Vinga | 2016-11-29