Zabójca czarownic

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA
978-83-89595-52-2

„Zabójca czarownic” to wyprawa w świat przyszłości — tajemniczych planet i postapokaliptycznych światów, gdzie zaawansowana technologia miesza się z magią, a obcość wyznacza nowe granice człowieczeństwa. Jak bowiem ocenić prawdziwe intencje czarownicy, która prześladuje mieszkańców świeżo skolonizowanej planety Chiropter? Czy lekarstwo na mroźnicę, chorobę, na którą umierają ludzie na...

Jak bowiem ocenić prawdziwe intencje czarownicy, która prześladuje mieszkańców świeżo skolonizowanej planety Chiropter? Czy lekarstwo na mroźnicę, chorobę, na którą umierają ludzie na planecie Alceda, jest naprawdę błogosławieństwem? Jak odmieni się los ochroniarza pewnego mafiosa, kiedy wyląduje na planecie Kedrus, gdzie tubylcy uprawiają przedłużającą życie Trawę? Co grozi komiwojażerowi w noc księżycowej pełni? Kogo szuka mechaniczny dom w świecie po apokalipsie i do czego posłużą dziewice, uwięzione przez smoka w magicznych sarkofagach?

W światach Krzysztofa Kochańskiego nic nie jest oczywiste ani łatwe, a granice wyobraźni wyznacza jedynie Wszechświat.

Zbiór zawiera 8 opowiadań:
Zabójca czarownic
Łyżwiarz
Sen o potędze
Rex i wyścigi psów czterokołowych
D.L.Net
Interesy nie idą dobrze
Dom spotyka chłopca
Naletnik, Wąż Ognisty

źródło opisu: Agencja Wydawcza Runa, 2009

źródło okładki: http://www.runa.pl/ksiazki/91-ZABOJCA-CZAROWNIC.html

Dominika | 2013-02-07
Przeczytana: 25 stycznia 2013

Książka sama w sobie nie jest zła. Trzeba po prostu lubić science fiction i opowiadania. Ja wolę jednak pełnowartościowe i pełnowymiarowe powieści, więc ta niezbyt przypadła mi do gustu. Książka zawiera kilka opowiadań pokazujących jak świat może wyglądać w przyszłości, jak ludzie zaludniają inne planety i przystosowują się do warunków tam panujących. Niestety historie bardzo wolno się rozkręcają, za to bardzo szybko się "kończą". W sumie lektura jest do przeczytania, ale nie poleciłabym jej z czystym sumieniem.

Igor | 2012-12-24

Niestety, książka mi się nie spodobała. Jest stosunkowo krótka, a wątki zaczynające się w książce nie kończą się.. Ogólnie przeczytać można, ale czy bym polecił? Szczerze w to wątpie.

LordVaderJunior | 2017-04-27
Kevorkian | 2016-11-12