Kurs na zderzenie

Wydawnictwo: Czytelnik
Collision course
Bayley
szati

Dwie cywilizacje, rozwijające się na Ziemi w różnych kierunkach czasu, zmierzają ku nieuchronnemu, katastrofalnemu zderzeniu. Ratunek przychodzi z kosmosu, od mieszkańców sztucznego Miasta-Retorty i... od Istnienia Ukośnego.

tlenianka | 2013-09-30
Przeczytana: 29 września 2013

Jest to książka w stylu, który uwielbiam. Napisana ładnym językiem, inteligentna i zaskakująca. Wprawdzie to opowieść science-fiction, rozgrywająca się w zmyślonym miejscu, w różnych (dosłownie) czasach, jednak wydaje się niewiele odległa od Ziemi i jej mieszkańców w czasach obecnych. Czas i nie-czas splatają się tu ze sobą, dając rewelacyjną, czy też może rewolucyjną, mieszankę.

man-o | 2016-05-28

Rewelacyjna klasyka, lub klasyczna rewelacja.
Jest miasto w kosmosie, jest ustrój na na Ziemi opraty o segregację rasową....Bardzo fajnie się to czyta, solidne SF.
Daję 10/10.

misaki | 2015-04-29

Po prostu arcydzieło.
Niezwykłe spojrzenie na czas, barwna, wartka historia, która wciąga od początku. Będę jeszcze długo rozmyślać o niej, dużo refleksji na tematy często zupełnie abstrakcyjne.

Jedyne co zaskakuje to dziwny komunistyczny powiew zakończenia książki, która od samego początku wydawała się (przynajmniej mi) być jego krytyką.

Michał Głowacz | 2017-12-16

Książka oparta na bardzo interesującym pomyśle. Fragmenty, które mnie zafascynowały to te opisujące przenikanie się dwóch strumieni czasu. Nie porwała mnie natomiast sama fabuła.

WPle | 2018-05-20
Mateusz Bąk | 2018-04-22