Homo divisus

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
corrum

Psychiczne i moralne odczucia człowieka, który po wypadku samochodowym poddany został hibernacji i po wielu latach powraca do życia. Ale świat jest już inny, niezgodny z utrwalonym w jego umyśle modelem...

Whisky | 2011-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2011

Ciekawa książka, sporo przemyśleń o życiu i przemijaniu, co jest dosyć częste w fantastyce. Kilka scen naprawdę mi się spodobało, ale nie będę ich tu przytaczać, by nie odbierać Wam przyjemności ich samodzielnego poznania.

AvoidTheVoid | 2013-07-08
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Specyficzne uczucie czytania starszej fantastyki naukowej tej książce dodaje wiele uroku. Przyjemnie się czyta :)

Sławomir | 2013-11-19

Bardzo dobrze wspominam tą książkę mimo, że lata świetlne temu ją czytałem. Pamiętam, że po tej książce często się zastanawiałem nad postrzeganiem aktualnej rzeczywistości w kontekście znanej/przypominanej przeszłości. Przykładowo co by było jakbym w wieku 10 lat dostał takiego smartphona jak mam teraz:) Chyba bym oszalał. A ile z jego funkcji bym zrozumiał? - "JA PIER**** INTERNET!:) A co to internet?" :)

Taiteilijan | 2012-09-11
Przeczytana: lipiec 2012

Ciekawe opisy i dobra psychologizacja postaci, jednak fabuła pozostawia nieco do życzenia, książka chwilami mnie nudziła.

Sylwia Zimowska | 2016-12-02
padalec | 2016-11-23