To tylko plotki

2009-01-01
2009-01-01
Dobromiła Jankowska
To tylko plotki

Wyjaśnienia, których nikt nie słucha, intrygi, wkurzające kobiece charaktery i słaby humor. Przeczytałam 1/3 książki. Pierwszy raz od lat nie jestem w stanie doczytać do końca.

Czytało się nieźle, choć bohaterowie odrobinę papierowi. Ale historia ciekawa i toczyła się wartko. Lekka, przyjemna lektura, dużo miłości i happy endów. Choć pewnie szybko zapomnę o tej książce.

Pierwsza książka w 2022 roku zaliczona.
Na dobry początek fajna i lekka komedia z nieco pokręconym wątkiem romantycznym.
Główne atuty powieści autorstwa Jill Mansell to zabawne dialogi, wyraziste postacie i śmieszne sytuacje.
Całość bardziej pasowałaby mi do Ameryki niż Anglii, ale nie będę wybrzydzać, bo bawiłam się świetnie.
Angielska wieś, gdzie wszyscy się znają, główne źródło wiadomości to plotki i ploteczki, a drobne zatargi urastają nieraz do dramatów.
Pisarka sygnalizuje też problemy akceptacji odmiennych orientacji seksualnych, samotnego wychowania dzieci, przeżywania żałoby i straty, fałszywej przyjaźni opartej na pozorach.
Powieść jest napisana dobrze i z nerwem, a dowcipne dialogi sprawiają, że czyta się ją szybko i z przyjemnością.
Niewymagająca i relaksująca lektura na długie zimowe wieczory

Pierwsza książka w 2022 roku zaliczona.
Angielska wieś, gdzie wszyscy się znają,...

Książka super. Wciągająca, szybko się czyta, dużo się uśmiałam przy jej czytaniu. Dobra na leniwy wieczór przy kominku z filiżanką herbaty w ręce. Polecam!

Historia Tilly napisana została w sposób zabawny i ciekawy. Sama bohaterka daje się lubić już od pierwszego spotkania. Kiedy zaczyna pracować u Maxa - rozwodnika, wychowującego nastoletnią córkę, jej życie nabiera rumieńców i pojawia się w nim więcej komicznych "wpadek".
Wydaje się tylko, że autorka trochę za bardzo chciała poruszyć zbyt wiele poważnych tematów w tej lekkiej komedii.
Znajdziemy tu bowiem problem akceptacji odmienności seksualnych, krzywdzącą siłę nieprawdziwych plotek, zmagania ze śmiertelną chorobą... Trochę tego dużo, zatem siłą rzeczy nie wyeksponowano tego należycie. Ale z drugiej strony może tak ciężkie tematy wpłynęłyby negatywnie na ciężar powieści? A w zamyśle pisarki miała to być raczej lekka i przyjemna lektura.

Świetnie i z humorem napisana powieść. Tilly wraca do domu i zamiast dotychczasowego chłopaka zastaje tylko list od niego. Wyprowadził się, ot tak po prostu. Jedzie zatem z Londynu, leczyć rany do przyjaciółki, do małej miejscowości. Tam, ku ogólnemu zaskoczeniu podejmuje pracę, nawet dokładnie nie ma zdefiniowanych obowiązków.
Fajne, dowcipne dialogi sprawiają, że czyta się z przyjemnością.

Fajne, dowcipne dialogi sprawiają, że czyta...

Luźna, lekka komedia z wątkiem romantycznym. W powieści poznajemy Tilly, której życie z dnia na dzień ulega zmianie. Pewnego dnia wraca do wynajmowanego mieszkania, z którego bez słowa wyprowadził się jej narzeczony. Dziewczyna odwiedza swoją przyjaciółkę mieszkającą w angielskiej wsi, której życie kręci się wokół plotek i ploteczek. Wiedziona impulsem odpowiada na ogłoszenie o pracę i postanawia zostać. Rozpoczyna nowe życie jako kobieta do pomocy u projektanta wnętrz i jego córki. Tilly postanawia odpocząć od związków, jednak nie jest to takie proste, gdy w pobliżu kręci się Jack, przyjaciel jej pracodawcy.

Ot takie luźne czytadełko. Niewymagająca lektura na letnie wieczory ;)

Fajna książka czyta się lekko i przyjemnie pochłonęłam ja bardzo szybko.

Fajna książka czyta się lekko i przyjemnie pochłonęłam ja bardzo szybko.

Klimatem przypomina inteligentniejszą wersję "Niani Frani". Przewrotny humor i tempo akcji ocierają się o granice absurdu, ale zdecydowanie w pozytywnym tego znaczeniu. Nie brak przy tym głębszych (choć dość płytko ukrytych) treści. Do tego cała galeria wyrazistych postaci. Lekko, łatwo i przyjemnie, a mimo to z sensem!

Idealna książka do czytania na leżaku, przyjemna, z poczuciem humoru na poziomie, fabuła przewidywalna, ale miała to być lekka i przyjemna książka, do czytania w trakcie urlopu. Polecam w ramach relaksu :-). Jest wszystko co trzeba- dramat, ważne życiowe decyzje, problemy, smutne chwile, humor i szczęśliwe zakończenie :-)

• 2011

Dodaj cytat z książki To tylko plotki