Tydzień czarów

Tłumaczenie: Danuta Górska
Cykl: Światy Chrestomanciego (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Witch Week
8324102035
Tydzień, czarów
dona

"Ktoś w tej klasie uprawia czary". To mógł napisać każdy w klasie II. A co gorsze, to może być prawda! Przecież tu uczą się sieroty po czarownicach i czarownikach. A magia jest surowo zabroniona! Nic więc dziwnego, że do szkoły przybywa Inkwizytor. Ma zdemaskować i ukarać winnego. Tylko Chrestomanci może pomóc uczniom, którzy nie potrafią poskromić swojej magiczności...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber

źródło okładki: Wydawnictwo Amber

krasnylud | 2015-06-14

W sumie dosyć przerażająca wizja, gdy nie możesz pokazać czegoś, co jest twoją dużą częścią. I "to boli jak się palisz"

Agulka7 | 2012-11-23
Przeczytana: 17 listopada 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak dla mnie średnia , na pewno nie dorównuje do Harrego Pottera

Jungra | 2011-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2011

OPIS:
Czy zastanawiałeś się jak kiedyś postępowano z czarownicami?Pamiętasz pewnie z niektórych opowieści ,że gdy rozpoznawano czarownicę,czarownika palono wówczas te osoby na stosie.Czarowników rozpoznawali inkwizytorzy.Mieli oni wiele sposobów na ich rozpoznanie.Jednak w klasie IIy ktoś napisał na kartce,włożoną pomiędzy zeszyty informację ,na której napisane było,że ktoś w tej klasie uprawia czary.Nauczyciel od razu zareagował.Magia była absolutnie zakazana.Większość uczniów była dziećmi czarownic ,które zostały osierocone.Więc jest duże prawdopodobieństwo iż ta treść jest prawdziwa.Jednak nikt nie może odkryć kim jest ta osoba.Kto uprawia czary ? W szkole zdarzają się coraz częściej niespodziewane,dziwne rzeczy,wydarzenia.Pewnego dnia do szkoły przychodzi Inkwizytor ,który ma zdemaskować uczniów czarowników,ponieważ okazuje się ,że to nie tylko jedna osoba potrafi uprawiać magię .

RECENZJA KSIĄŻKI:

Zaczynam czytać książki "fantasy" i wydają mi się bardzo ciekawe.Przenoszą...

Bruinen | 2014-10-30
Przeczytana: 30 października 2014

Cudowna, magiczna, przezabawna! Jak zawsze Pani Jones czaruje. Nie tylko dla młodszych czytelników!

Filemona | 2011-09-18

Nie ma wiele wspólnego z poprzednią częścią, ale mimo to bardzo mi się podobała.

Natalia Burza | 2013-12-18
Przeczytana: 2012 rok