Magowie z Caprony

Tłumaczenie: Danuta Górska
Cykl: Światy Chrestomanciego (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
The Magicians of Caprona
magowie, caprona
farel

Nad Caproną wisi groźba wojny. Czary strzegące granic słabną z dnia na dzień. Jedyną szansą jest odnalezienie legendarnego zaklęcia. To zadanie dla dwóch rodów największych magów Caprony. Problem w tym, że dzieli je odwieczna nienawiść. A kiedy znikają mali Tonino Montana i Angelika Petrocchi, waśń przeradza się wojnę na zaklęcia. Tylko Chrestomanci może pogodzić skłóconych czarodziejów, odnaleźć porwane dzieci i zdemaskować prawdziwego wroga Caprony...

źródło okładki: Wydawnictwo Amber

gabrysiuk | 2015-02-14

Polecam książeczkę. Zachwyciły mnie w niej zabawne dialogi i zaskakujący zwrot akcji i przeżyć bohaterów. Podobało mi się zgranie postaci i sposób w jaki wspaniała Diana Jones stworzyła kolejną historie o znanym Chrestomancim.
Dla starszego czytelnika rzucać się będzie w oczy nieco powtarzalność słów (minus), ale na pewno nie zniechęca to do zasięgnięcia do lektury :)

Filemona | 2012-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2012

Bardzo mi się podobało, podobnie jak poprzednie lekcji. Postacie jak zwykle świetnie wykreowane, a te 'główne' nie są żadnymi wybrańcami, a wręcz jednymi z mniej istotnych bohaterów. To cenię u pani Jones - z kogoś pozornie nienadającego się do odgrywania ważnej roli potrafi zrobić postać, którą czytelnicy pokochają.

Goszka | 2011-08-22

Bardzo ładna opowieść o dwóch rodzinach, które się nienawidzą. Jednak nie są to zwykłe rodziny... Świetna opowieść, która dobrze się kończy. Naprawdę dobrze mi się ją czytało.

Przeczytałam ją pare dni temu. Była całkiem dobra, ale aż tak mnie nie wciągnęła. Znacznie bardziej podobało mi się "Dziewięć żywotów Christhopera Chanta".

Bruinen | 2014-06-03
Przeczytana: 12 listopada 2014

Słabsza od wcześniejszych dwóch tomów.

Lajna | 2016-12-03
Karlan | 2016-10-09