Dziesiąte miasto

Tłumaczenie: Paulina Braiter
Cykl: Kraina Elyona (tom 3)
Wydawnictwo: Jaguar
Tenth city
powieść, fantasy,

Przyjaciele rozproszyli się. Alexa Daley przemierza na pokładzie "Latarni z Warwick" niebezpieczne wody, na których sztormy w każdej chwili mogą roztrzaskać statek o niebezpieczne skały. Towarzyszy jej Armon, ostatni spośród olbrzymów. Los Yipesa, schwytanego przez bandę ogrów, pozostaje nadal nieznany. Kraina Elyona zaczyna umierać. Zło wypełza spoza Mrocznych Wzgórz i dociera aż do...

Kraina Elyona zaczyna umierać. Zło wypełza spoza Mrocznych Wzgórz i dociera aż do Bridewell. Aby uratować swój świat, Alexa musi uwolnić Yipesa z rąk Victora Grindalla, przemierzyć Szczwane Pole i odkryć tajemnicę Dziesiątego Miasta. Nie wie, że podczas tej wędrówki pozna również tajemnicę własnego pochodzenia...

źródło opisu: [Jaguar, 2007]

Bardzo mi się spodobała i polecam bo na prawdę ciekawa na nudne wieczorki :)

majas | 2017-04-20
Przeczytana: 23 lutego 2017

Podsumowując cały cykl Krainy Elyona. Główna bohaterka jest socjopatką. Kiedy umierają jej przyjaciele myśli tylko o sobie, a jedyne emocje jakie się pojawiają są związane z nią samą. Jest samolubna i egoistyczna, i nie jest to zrozumiałe nawet biorąc pod uwagę jej młody wiek. Uniwersum stworzone przez autora wykorzystane w 100%, ale mimo to wydawało mi się niedopracowane i mało wiarygodne. Książka nie wzrusza, nie porusza. Nie polecam!

Mermonice Princess | 2013-05-25

Nareszcie dostałam to,czego tak mi brakowało w poprzednich częściach przygód Alexy Daley! Napięcie, które czułam już od pierwszego rozdziału, było tak wielkie, że zapomniałam o Bożym świecie i nakarmieniu psa(co nigdy mi się nie zdarza). A wilki,sokoły i wiewiórki już nigdy nie będą takie same:)

Martyna | 2015-08-16
Na półkach: Przeczytane, Do wydania
Przeczytana: 25 czerwca 2015

Nie byłam w stanie dojść choćby do połowy. Nie przeczytałam co prawda wcześniejszych części, ale książka najzwyczajniej w świecie mi nie podeszła.

Karmelek | 2014-08-22

Obserwujemy tendencję spadkową... jak zwykle :/

Projectdance | 2012-12-18

O poprzednich częściach pisałam to samo ; D Książka jest świetna dla osoby w wieku bohaterki ; D bardzo dobrze rozwija wyobraźnie młodego czytelnika ;)

Magausia_1998 | 2012-11-21

Szkoda, że nie ma ostatniej części :'( Ale końcówka bardzo mnie zadziwiła ;) ale to dobrze, bo lubię takie rzeczy w książkach . !

Karola | 2011-02-15

To najlepsza część z całej trylogii ;D Wciąga.

Natalia | 2017-05-10
Sóweńka | 2017-01-16