Tajemnice wyroczni

Tłumaczenie: Michał Wroczyński
Cykl: Wyrocznia (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
The Oracle

W Dwóch Krainach, położonym na pustyni państwie przywodzącym na myśl starożytny Egipt i Grecję, źle się dzieje. Jego mieszkańcy, nękani suszą, cierpiący biedę i głód, zwracają się do swojego boga, aby odnalazł Królową Deszczu, która ześle im wodę. Bogowi temu, wcielającemu się w zwykłych śmiertelników, służy 9 kapłanek. Najważniejsza spośród nich, zdeprawowana i zakochana w żądnym władzy generale Mówczyni, sprzeniewierza się Wyroczni. Knuje spisek, który ma doprowadzić do uznania za kolejnego Archona kogoś, kto znajduje się całkowicie pod jej wpływem. Stary Archon pragnie pokrzyżować plany Mówczyni. Tuż przed śmiercią pozyskuje pomoc najmłodszej z Dziewięciu, cichej nieśmiałej Mirany.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=wyrocznia...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=wyrocznia...»

kiniamala | 2015-03-21
Przeczytana: 20 marca 2015

Trochę zakręcona, ale z drugiej strony chce się dojść do końca i sprawdzić jakie będzie zakończenie. Książka myślę, że fajna, ale dla młodszych odbiorców.

April | 2015-11-08
Na półkach: 2015, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Książkę kupiłam ta kiermaszu w szkolnej bibliotece za grosze. Przykuła mnie do niej okładka, która jest cudna.

Idealna na upały, podczas których przedzierałam się przez nią. Książka dobra, lekko przewidywalna, lecz dalej urocza i ciekawa. Dobra na raz, ale młodszym czytelnikom na pewno spodoba się bardziej.

Chętnie przeczytałabym kontynuację, lecz nigdzie nie mogę się na nią natknąć, więc na razie sobie odpuszczę.

Asvalin | 2015-01-18
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 2005 rok

Książkę czytałam dawno jako dzieciak (lub dla tych co wolą określenie młodzież). I przede wszystkim do takich odbiorców jest kierowana. Dla mnie była to pierwsza książka fantasy, której akcja nie działa się w czasach zbliżonych do średniowiecza, a do starożytności, do Starożytnego Egiptu. Pozycja oczarowała mnie i wciągnęła, że po przeczytaniu jej zaczęła poszukiwać drugiej części.

Polecam głównie młodzieży (zwłaszcza tej młodszej), która zamiast współczesnych młodzieżówek prących głównie na wątek miłosnych, chcą przeczytać coś, gdzie najważniejsza jest misja, cel czy przygoda.

Dorosłym i bardziej wymagającym ta pozycja może wydać się zbyt naiwna i prosta.

Nico1458 | 2014-07-16

Słaba książka. Nic ciekawego się nie dzieje. To nie moje klimaty. To tylko moja opinia, ale nie polecam.

Paula | 2015-04-19

Próbowałam..ale po 100 stronach dałam za wygraną..

Arcyvilk | 2013-03-15

Książka sama w sobie może nie jest wybitna - główna bohaterka jest dość schematyczna, czarny bohater uosabia sobą samo zło, fabuła wydaje się być całkiem przewidywalna, a ludzie zbawiający świat są nieudacznikami myślącymi tylko o własnej korzyści (do czasu) - ale to, co czyni ją wyjątkową, to jej klimat. Autorka tworzy swój świat wzorowany na starożytnych cywilizacjach w sposób, obok którego nie można przejść obojętnie. Nieczęsto zdarza mi się trafić na książkę dla młodzieży, w której atmosfera tak przytłacza, tak wciąga, dmie gorącym pustynnym powietrzem prosto w twarz, wywołując tym samym niekontrolowany dreszcz na plecach.

Lady Auditore | 2015-09-08
Na półkach: Fantasy, Bogowie, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 23 lipca 2015

Przemyślenia przed rozdziałami były cudowne i oceniam te części na 10/10!
Same rozdziały już gorsze, ale wszystko podbudowywała obecność Szakala, który w następnej części coraz bardziej mnie zachwycał. Uwielbiam takie postaci jak on - skryte, inteligentne, szarmanckie, chłodne, cyniczne. No po prostu cud malina.

Zozol | 2014-01-15
Przeczytana: 13 stycznia 2014

Książka taka sobie. W zmianach ról bohaterów jak na przykład z Mirany na Seta ,można było się bardzo pogubić . Opowieść w swój sposób wzrusza, zaskakuje i fascynuje. Dopiero od połowy zrozumiałam o co w niej chodzi.

MEGDA | 2012-07-28
Przeczytana: 04 lipca 2012

Zdecydowanie godna polecenia.
Nie wciągają mnie klimaty egipskie, jednak przygody młodej kapłanki, która odkryła spisek pewnego generała i najwyższej z kapłanek bardzo mi się spodobały.

Kitty | 2012-02-13

Mam inna ksiazke: The ghost box i jest po angielsku bo mieszkam w Angli, z tego co widac, Catherine Fisher ma fuzo ksiazek o tajemnicach