ROZWIŃ ZWIŃ

Zamek w Chmurach

Okładka książki Zamek w Chmurach
Diana Wynne Jones Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Zamek (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Danuta Górska
fantastyka

więcej Więcej

Na półkach: , , , , ,

Nie podobała mi się ☹️ Mało Sophie, Howla praktycznie wcale, Abdullah mnie nie porwał a jego kwieciste mowy szybko zaczęły mi działać na nerwy.
Do tego mam zastrzeżenia co do zakończenia względem głównego złego i jego "nagrody" 🤬
Zdecydowanie NIE POLECAM!

Abdullah z Zanzibu to niezbyt bogaty sprzedawca dywanów, który swoje miałkie i nudne codzienne życie wzbogaca marzeniami. Mężczyzna wyobraża sobie siebie w innym, znacznie ciekawszym otoczeniu, podczas niezliczonych szalonych przygód z których wychodzi bez szwanku. Gdy pewnego dnia jego kram odwiedza wędrowny włóczęga, twierdzący, że jest kupcem, Abdullah wchodzi w...

dalsza część przygód Hauru i Sophie zachwyciła mnie podobnie jak pierwsza 😊

"Zamek w chmurach" Diany Waynne Jones to magiczna opowieść, której klimat przypomina bajkę o Aladynie. Mamy więc latający dywan, pustynię, dżina i księżniczkę. Znając pierwszy tom trylogii Zamek, trzeba się spodziewać, że każda najmniejsza rzecz może okazać się czymś zupełnie innym niż nam się wydaje.

Abdullah to zwykły sprzedawca dywanów i niepoprawny marzyciel. Kiedy w...

Nie będę kłamać - najlepszym elementem tej książki było pojawienie się bohaterów z poprzedniej części. Zamek w chumurach czyta się bardzo dobrze, aczkolwiek zabrakłow nim tej specyficznej iskry która kojarzyła mi się z autorką po Ruchomym Zamku Hauru.

Przeurocza książka <3

Kompletnie nie spodziewałam się, że Sophie, Hauru i Kalcyfer byli obok cały czas

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oj długo ją męczyłam, ale zmęczyłam. W sumie nawet całkiem ciekawa.

Dorównała 1 części!
Uwielbiam baśnie z tysiąca i jednej nocy, więc połączenie ich z dalszymi losami Sophie i Hauru uważam za genialne. Fakt, że grają w tej części "drugie skrzypce" jakoś nie odbiera im uroku i wciąż liczą się w tej historii, a czytelnik może się przekonać co tam u nich słychać.

Według mnie Ruchomy Zamek Hauru lepszy. Aczkolwiek z zapartym tchem czekałam na poprzednich bohaterów książki i „pojawili się” dopiero w połowie co było smutne

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zamek w chmurach
Diana Wynne Jones

Kontynuacja kultowej opowieści o Ruchomym Zamku Hauru.

„Daleko na południu Ingarii, w Sułtanatach Raszputu, w mieście zwanym Zanzib mieszkał młody i niezbyt zamożny sprzedawca dywanów o imieniu Abdullah. Młodzieniec uwielbiał marzyć. Żył beztrosko, aż pewnego dnia nieznajomy sprzedał mu zaczarowany dywan. Tej nocy dywan zaniósł go do...

• Fantastyka
  • 2021