Judasz wyzwolony: Pościg

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Cykl: Saga Wspólnoty (tom 2.2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Judas Unchained
Judasz, wyzwolony, Pościg
dona

Mark Vernon, mechanik i złota rączka, ma wrażenie, że wreszcie znalazł dla siebie odpowiednie miejsce. Udało mu się dostać pracę na najbezpieczniejszym ze światów Wspólnoty. Wydawałoby się, że jemu i jego rodzinie nic już nie zagraża. Mark pomaga w budowie gwiazdolotów, na których superbogacze uciekną w razie klęski. Pewnego dnia Nigel Sheldon prosi go o drobną przysługę. Człowiekowi, który stworzył Wspólnotę, się nie odmawia. Problem z drobnymi przysługami polega jednak na tym, że często płaci się za nie gigantyczną cenę… Wojna układa się niekorzystnie, a zdradziecka działalność Gwiezdnego Podróżnika zagraża samemu sercu Wspólnoty. Tylko zagłada obcego może zmienić układ sił. Paula Myo jest coraz bliżej celu, ale cała operacja kończy się fiaskiem na skutek wewnętrznego sabotażu. Paula musi odkryć, kto jest zdrajcą ludzkości…

źródło opisu: opis okładkowy

Damian | 2013-11-19

W tomie "śledztwo", akcja ciągnęła się jak flaki z olejem, ale tutaj, proszę państwa było wszystko to co kocham. Wartka akcja, wiele naukowej teorii i innowacyjnych pomysłów technicznych, pytania nad którymi głowa ciągle musiała pracować nie mogąc się oderwać od fabuły. Akcja genialna, zakończenie całej sagi świetne. Moj pierwszy kontakt z tym autorem, lecz absolutnie trafiony, przez co zabieram się za kolejne jego powieści.

Rudyy | 2013-10-13
Przeczytana: 12 października 2013

Sytuacja Wspólnoty wydaje się być dramatyczna, stawka jest bardzo wysoka, a niepowodzenie oznacza eksterminację całego gatunku. Judasz Wyzwolony zawiera wszystko co było dobre w poprzedniej części: wartka akcja, świetne postacie, wciągająca historia i umiejętnie budowane napięcie. Bardzo udana kontynuacja Gwiazdy Pandory. Polecam.

belizariusz | 2013-01-17
Przeczytana: 20 marca 2013

Cały cykl Wspólnoty przypadł mi do gustu. Niestety zakończenie całej opowieści na kilkudziesięciu stronach to jakaś pomyłka. Chyba autorowi już się nie chciało :/ Mimo to polecam.

MarekZet | 2013-09-29

Przeczytałem z zapartym tchem całe to tomisko. Multum wątków, świetne pomysły na uniwersum oraz fabułę, polecam!

Piotr | 2017-12-27
Na półkach: Przeczytane, Kindle