Zwyczajny prawnik

Tłumaczenie: Radosław Madejski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Thriller". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Common Lawyer
powieść amerykańska
Damianos

Andy Prescott jest najbardziej wyluzowanym, młodym prawnikiem, jakiego można spotkać w Austin w stanie Teksas. Specjalizuje się w prawie transportowym i urzęduje w małym pokoiku położonym nad jakimś obskurnym salonem tatuażu. Jeździ motorowerem i zdecydowanie zbyt wiele czasu poświęca na picie piwa i wylegiwanie się w słońcu. Ambicja nigdy nie była mocną stroną Andy’ego, który z reguły niczym się nie przejmuje.
Wszystko się zmienia, gdy w jego biurze pojawia się jeden z najbogatszych ludzi w Teksasie. Miliarder Russell Reeves z miejsca zatrudnia Andy’ego w charakterze swego prawnika i w zamian za banalne zlecenie płaci mu więcej, niż ten kiedykolwiek zdołał zarobić.
Jednak wszystko ma swoją cenę. Russell okazuje się desperatem, którego jedynym celem jest ocalenie ośmioletniego syna Zacha chorego na białaczkę. Nie cofnie się przed niczym, nawet gdyby miał narazić życie Andy’ego na niebezpieczeństwo.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/index.php?option=com_cont...»

ataga | 2015-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2015

Pieniądze szczęścia nie dają...ale młodemu prawnikowi bardzo ułatwiłyby życie. To zawodowe bo przecież ile można zarobić na anulowaniu mandatów? jak i towarzyskie pieniądze zawsze przyciągają pięknie niekoniecznie mądre i bezinteresowne kobiety.
Za pieniądze nawet najbogatszy człowiek nie kupi jednego...zdrowia.
Losy dwojga ludzi szanowanego biznesmena i ubogiego prawnika połączy pewna sprawa niby prosta ale czy na pewno. Jeden wykorzystuje drugiego, jeden świadomie drugi nieświadomie.
Zwyczajny prawnik to przeciętna powieść ale nic ponadto. Bardzo długo w powieści nie dzieje się nic a czytelnik zanudzany jest opisami rowerowych przejażdżek.
Natomiast zakończenie przekombinowane za słodkie i cukierkowate.

Magdalena Ru | 2017-03-15
Przeczytana: 15 marca 2017

Dość naiwna historia o łatwowiernym prawniku. Myślałam że będzie ambitniej. Do tego słabe tłumaczenie.

Krzysztof Sawicki | 2013-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2013

Z książek Gimeneza, które przeczytałem do tej pory, ta jest wyraźnie najsłabsza. Fabuła nie wciąga zbyt mocno i nie ma niespodziewanych zwrotów akcji. Ale przeczytać można. Chociażby po to, żeby pamiętać, że nawet dobremu autorowi zdarza się czasem przeciętna książka :-)

neko | 2012-08-18
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

A tu już gorzej - nuda przez pierwsze 60 stron, a potem dość przewidywalna akcja.
Poprzednie książki tego pana były lepsze

moolat91 | 2017-12-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017