Nikt nie wygrywa

Wydawnictwo: Sonia Draga
The Perk
978-83-7508-327-9
Ag2S

Prawnik Beck Hardin nie odwiedzał swojego rodzinnego miasteczka w Teksasie przez ponad dwadzieścia lat, prześladowany złymi wspomnieniami. Jednak po śmierci żony postanawia wrócić do Frederickburga wraz z dwójką małych dzieci. Pozostawia za sobą wyścig szczurów wielkiego miasta i usiłuje odbudować swoje życie w pięknym, ale targanym konfliktami miasteczku, aż kipiącym od zadawnionych sporów, konfliktów klasowych i napięć na tle rasowym. Kiedy próbuje się pogodzić ze swym upartym ojcem i przystosować na powrót do tempa życia małego miasteczka, dowiaduje się o nierozwiązanej sprawie, która ciąży nad Frederickburgiem już od pięciu lat. Termin przedawnienia zbliża się wielkimi krokami, a choć Beck przysiągł porzucić prawo, po prostu nie może oprzeć się tej okazji do szukania sprawiedliwości.
Tymczasem przyjmując tę sprawę, podejmuje jedną z najbardziej niebezpiecznych decyzji w swoim życiu…

źródło opisu: Opis wydawcy

Damianos | 2011-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2011

Mark Gimenez jest niczym Coben. Tylko, że lepszy.
To trzecia przeczytana książka tego autora i trzeci zachwyt nad jego twórczością. Pisarz inteligentny, błyskotliwy i przenikliwy. Główny bohater "Nikt nie wygrywa" to człowiek prawy, honorowy i " z zasadami". To typowe dla Gimeneza, że swoim ksiażkowym bohaterom powierza walkę z niesprawiedliwym prawem, system który chroni bogatych i wpływowych depcząc biednych i słabych. Gimenez po raz kolejny dowodzi, że warto byc dobrym, że honor i prawość są tym co fundamentalne. Świat nie jest sprawiedliwy i samemu nikomu nie uda się go zmienić. Warto jednak próbować. Próbować dla siebie, dla swoich blsikich dla małego kawałka przestrzeni, który jest wokół nas. Nikt nie wygrywa, lecz próbowac trzeba.

Kucharz | 2014-05-16
Przeczytana: 16 maja 2014

Spodziewałem się innej książki. Liczyłem na wciągającą fabułę, potyczki sądowe itp. Otrzymałem książkę, która rozpoczęła wiele wątków, ale żadnego nie wyczerpała dostatecznie.
Autor porusza problemy uczciwości, dyskryminacji rasowej, stawiania siebie ponad prawem, chorób, kontaktów międzyludzkich a nierozwiązana sprawa ze zbliżającym się terminem przedawnienia, przedstawiona w opisie książki na okładce jest tylko wątłym tłem całej powieści.

Wg. mnie książka porusza zbyt dużo wątków jednocześnie przez co trochę nudzi. Nie przekonała mnie również kreacja Becka Hardina. Zupełnie nie pasuje do prawnika z wielkiego miasta. Jest ciągłe czymś zaskoczonym, po powrocie do miasteczka, gdzie się wychował. Zachowuje się jakby ktoś go odmroził po 20 latach, a nie jak ktoś mieszkający w dużym amerykańskim mieście.

Krzysztof Sawicki | 2013-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2013

Muszę przyznać, że po przeczytaniu dwóch książek Gimeneza ciężko mi powiedzieć kto jest lepszy: Grisham czy Gimenez? Liczę na to, że obaj podejmą walkę i będziemy mieć dzięki temu wiele nowych dobrych książek. Grisham zaczął wcześniej, ma już większy dorobek, ale Gimenez cały czas ma szanse.
Co do samej książki... Kapitalna. Tytuł sugerował co może się stać, ale w sumie do prawie ostatniej strony liczyłem na to, że uda się klasycznie rozwiązać problem. Ale i tak autor mnie zaskoczył. I praktycznie zaskakiwał do ostatniej strony. Książka niesamowicie mnie wciągnęła i zdenerwowała, bo się tak szybko skończyła :-)
Polecam każdemu fanowi thrillerów, szczególnie tym, którzy lubią Grishama. A teraz pora na kolejną książkę Gimeneza :-)

Judyta | 2012-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2012

Jest to pierwsze dzieło tego autora które miałam okazje przeczytać, stwierdzam krótko: było warto.

Książka przedstawia nam historie ojca, który po śmierci żony zostaje sam z dwójką dzieci.Jej śmierć a następnie kolejne zwroty w życiu, zmuszają bohatera do powrotu do rodzinnego domu. Teksasu do którego już miał nigdy nie wrócić.

Czyta się ją lekko i przyjemnie, wręcz nie można odłożyć jej na "później" ponieważ chęć dowiedzenia się "co będzie dalej" jest silniejsza. Polecam.

EllaM | 2014-05-12

Kraina Teksańskich Wzgórz (czyli Gimenez for the win!)

„Główną zaletą małego miasteczka jest to że wszyscy wiedzą o sobie wszystko… główną wadą małego miasteczka jest to że wszyscy wiedzą o sobie wszystko”

Już dawno się tak pozytywnie nie rozczarowałam – spodziewałam się średniego czytadła (nie słyszałam wcześniej nic o Marku Gimenezie ani nie czytałam jego książek), a po przeczytaniu pobieżnie pierwszych stron książki która wpadła mi w ręce dzięki mamie… wciągnęłam się i nie oderwałam!
„Nikt nie wygrywa” (ang. tytuł The Perk) to według mnie rewelacyjna pozycja, Gimenez porusza w niej wiele wątków dotyczących stanu Texas (i nie tylko), a szczególnie miasta Fredericksburg – za główny można uznać prawo kontra sprawiedliwość (m.in. główny bohater, prawnik Beck który powraca do rodzinnego miasteczka z Chicago po śmierci żony i startując na fotel sędziego będzie musiał skonfrontować swoje zasady moralne z układami w miasteczku; jednocześnie próbując rozwikłać zagadkę...

Lamika | 2015-01-18
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 03 listopada 2011

Południe Stanów - często duże pieniądze, konserwatywni
mieszkańcy, małe miasteczka, ludzie znający się od pokoleń
i nielegalni emigranci z Meksyku. W większości Reds - co wbrew
oczywistemu skojarzeniu z Europy, oznacza Republikanów.
W takim miejscu osadził Autor akcję swoje powieści, bo, mimo, że
w pewnym stopniu thriller, to jednak głównie opowieść o Teksasie
- jaki był i jaki się staje, co przynosi nowoczesność i jak
powstrzymać zło, które się z nią wiąże. Ciekawa, wciągająca
książka, chociaż zakończenie co najmniej bajkowe.
Wolałabym bardziej prawdopodobne
Przeczytać jednak warto.

kano11 | 2014-08-14

Mozna przeczytac, ale szalu nie ma. Nie jest to wbrew zapowiedizom thriller; akcji tu prawie nie ma. Ksiazka opowiada historie prawnika, ktory po latach spedzonych w Chicago wraca do Teksasu. Rozpoczyna kariere sedziego i wplatuje sie w 2 sprawy kryminalne. Niestety nie ma falszywych tropow, nie ma zaskoczenia. Akcja po prostu idzie i autor opowiada. Zagadek zero, satysfakcji dla czytajacego zero. Plusem sa opisy Teksasu, tamtejszej historii, kultury i przyrody. Dlatego ksiazka dostaje 4 gwiazdki. Normalnie byloby mniej.

ulapio | 2014-03-06

Pierwsza książka tego autora ale zapewniam - nie ostatnia. Wciagnęła mnie i pewnie wciągnie tych, którzy lubią trzymać się w napięciu do ostatniej strony. Polecam!!

Karola | 2015-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2015

Kupiłam tą książkę na przecenie za jakieś 10zł. Nie spodziewałam się po niej za wiele. I zaskoczyła mnie. Jedna z najbardziej trzymających w napięciu książek jakie czytałam.

andydufresne | 2014-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Ciekawe połączenie kryminału, z dramatem i powieścią obyczajową. Autor naświetla sytuację społeczną w opisywanym regionie USA. Czyta się szybko i z zaciekawieniem.