Saga o Bohaterach. Wachlarz IX 1941 III 1943

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Historia organizacji Wachlarz Armii Krajowej stanowi klasyczny przykład wykorzystania przez Aliantów w cudzych interesach naszej lojalności. W okresie 18 miesięcy (IX 1941 III 1943) w momencie najwspanialszych militarnych sukcesów III Rzeszy (naszego pierwszego okupanta) rzucono tę oranizację zupełnie do tego nieprzygotowaną do obrony interesów drugiego okupanta. Wachlarz swoimi ponad 200 akcjami dywersyjnymi na liniach zaopatrzenia frontu wschodniego i olbrzymią ofiarą krwi był kolejną Samosierrą w czyim interesiea

Stanisław Lechowicz | 2010-09-13
spec_johny | 2015-08-02