Następny wypadek

Cykl: Kimberly Quincy (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
The Next Accident
kosmateczka

Szampan, kręta szosa, człowiek na drodze, słup... Prowadząca dziewczyna ginie na miejscu. Jej ojciec Pierce Quincy postanawia wyjaśnić okoliczności wypadku. Razem z byłą policjantką Rainie Conner odkrywają, że ktoś poluje na jego bliskich. Że wie o nich bardzo dużo. I że wkrótce będzie następny wypadek...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

biomycha85 | 2014-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

PO dwóch pierwszych książkach z serii, które były raczej przeciętne, ta bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Znalazłam tu wszystko, co powinno się znaleźć w dobrym kryminale. Żądnego zemsty mordercę, którego personalia długo pozostają nieznane i dobrze rozwijającą się, trzymającą w napięciu akcję. Polecam na leniwe wieczory.

Bożena | 2013-05-01
Przeczytana: kwiecień 2013

Pierce Quincy nie wierzy, że wypadek Amandy był zwykłym wypadkiem, spowodowanym pod wpływem alkoholu i prosi byłą policjantkę Rainie Corner o pomoc w znalezieniu dowodów, że ktoś inny przyczynił się do tej tragedii. Quincy jeszcze nie wie, że śmierć córki to dopiero początek, morderca zaczął realizować długo przygotowywany plan. Quincy czuje się osaczony ze wszystkich stron i nie ma pojęcia kto jest jego przeciwnikiem, kto próbuje wymordować mu rodzinę -"Piętnaście lat był najlepszym z najlepszych, a teraz ktoś pogrywa sobie na nim jak na skrzypcach". Wróg jest przebiegły, każde jego działanie pogrąża agenta i Quincy staje się podejrzanym o następną zbrodnię.
Lisa Gardner w "Następnym wypadku" przedstawia wciągającą intrygę opartą na zemście. Autorka pokazuje nam przebieg akcji z dwóch perspektyw, z jednej strony śledzimy metody działania i tok myślenia mordercy a z drugiej strony widzimy rozpaczliwe odpieranie ciosów i miotanie się Quincy'ego w rozgrywce z nieznanym...

Hana | 2016-09-29
Na półkach: Gardner Lisa, Przeczytane
Przeczytana: 29 września 2016

Agent FBI Pierce Quincy postanawia wyjaśnić okoliczności wypadku,w którym zginęła jego córka.Lorraine Conner pomaga jak może.Śledztwo trwa a na rodzinę agenta zaczyna polować człowiek, który szuka zemsty.Ten człowiek wie o rodzinie Quincego bardzo dużo.Skąd? Pętla się zaciska.Rodzinie zagląda w oczy strach,który trzeba opanować,by działać.Jak zakończy się wyścig psychopata – Quincy?Psychol jest zorganizowany i inteligentny a Pierce nieco osłabiony.Polecam bo to książka sprawnie napisana, czyta się sama.Gardner jaką lubię.

Kasiag | 2015-06-18

Rewelacyjna!
Dużo się dzieje. Akcja płynie wartko. Jest groźnie.
To na początek.
A później jest tego dwa razy tyle.
Autorka zaskakuje co chwilę kolejnymi zwrotami akcji, podrzuca tropy (niekiedy fałszywe) i wywołuje gęsią skórkę.
A w tym wszystkim są jeszcze ludzie i ich pogmatwane relacje.
Bohaterowie "Następnego wypadku" stworzeni zostali przez autorkę z całą głębią i podłożem psychologicznym, potrzebnym do autentyczności postaci. Są to ludzie skomplikowani, poranieni przez życie. Łatwo takie postaci przerysować, ale pani Gardner udało się wszystko doskonale wypośrodkować. Dzięki temu stworzyła kreacje wiarygodne i bardzo ludzkie.
To, plus przemyślana intryga, pełna zwrotów akcji, sprawiło, że pochłonęłam książkę z wypiekami na twarzy i bardzo trudno było mi się od niej oderwać.
Polecam gorąco!

Edyta Zawiła | 2015-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Drugie spotkanie z duetem Pierce Quincy i Lorraine Conner i bardzo udane.
Tym razem zostajemy wciągnięci w misternie utkaną, koronkową intrygę, która jak mgła otoczy Quincego i jego rodzinę.Wypadek - nie wypadek Amandy Quincy, zabójstwo eksżony Elizabeth i nagonka na Kimberly...Osaczona rodzina,obserwacja,wdrażanie się w życie każdego członka rodziny, rozpracowywanie,poznawanie i stanowienie części nowej znajomości.Poczucie strachu,narastające napięcie od pierwszych stron, zabójca(y) stopniowo dozują nam wrażeń, przemieszczają się, kradzież tożsamości agenta FBI Pierca Quincego.
Rozpoczyna się wyścig z czasem,wyścig z życiem, wróg wciąż ma przewagę i jest jak we mgle, Conner z Quincem walczą i powoli odkrywają układankę...Polecam czyta się świetnie.

Paulina | 2015-09-21
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 20 września 2015

Absolutnie fantastyczna!
Chyba najlepsza książka pani Gardner jaką do tej pory przeczytałam. Myślę, że o palmę pierwszeństwa może walczyć z "Dziecięcymi koszmarami".

Jak zawsze świetnie skonstruowana, spójna całość, postaci z osobowością, dowcipne dialogi i napięcie trzymające od pierwszego zdania do końca książki (co akurat nie było dla mnie takie oczywiste, bo autorka zazwyczaj lubi się rozkręcać przez pierwsze 50 stron).

Polecam, polecam i jeszcze raz polecam!

jola79 | 2016-09-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Świetna książka, ma w sobie wszystko co powinien mieć dobry kryminał - zagadkę, intrygę, zbrodnie! Jestem pod ogromnym wrażaniem, czuję ulgę po jej przeczytaniu, bo strasznie przeżywałam całą historię. polecam

zabulak | 2014-03-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 07 marca 2014

Książka początkowo nie była zbyt interesująca, ale mniej więcej w połowie akcja się rozkręciła w taki sposób, że na koniec człowiek żałował, że już się skończyła, ciekawy motyw zbrodni, rzadko spotykany u innych pisarzy. Mimo ciężkiego początku i tak warto ją przeczytać.

karolina94 | 2016-08-14

Pierwszy raz zawiodłam się na pani Gardner :( Książka chaotyczna jakby pisana na kolanie, teraźniejsze pozycje znacznie lepsze!

Irytacja | 2014-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Zawiedziona jestem bardzo. Inne pozycje Lisy Gardner, które czytałam były niesamowite. Ta niestety nie.