Ruby
Barbara

W sercu rozlewisk Luizjany Ruby Landry wiedzie proste, szczęśliwe życie pod opieką babci. Jednak sielanka nie może trwać wiecznie.
Po śmierci babki Ruby postanawia odszukać nieznanego jej wcześniej ojca. W jego wspaniałej rezydencji w Nowym Orleanie czyha na dziewczynę wiele niebezpieczeństw. Wszędzie czai się zło.
Ruby to pierwsza część opowieści o losach rodziny Landry.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Ulka | 2014-09-08
Przeczytana: 08 września 2014

Niezbyt mnie zainteresowała. W porównaniu z serią "Kwiaty na poddaszu" słabiutko.

FannyBrawne | 2016-05-22

Pierwsza książka Virginii Cleo Andrews, którą przeczytałam. Kiedy ją skończyłam, stwierdziłam, że jest bardzo dobra, ale nie najlepsza i nie napisałam recenzji. Jednak ciągle mam tą książkę w głowie i ubolewam nad tym, że następne tomy to dla mnie bliżej nieokreślona przyszłość. Dlatego stwierdziłam, że jestem winna ,,Ruby" recenzję.

Ruby Landry to utalentowana plastycznie nastolatka, która jest wychowywana przez dziadków na rozlewiskach Luizjany. Mimo, że jej rodzina jest biedna i lekceważona, Ruby czuje się szczęśliwa. Jej najlepszym przyjacielem jest sąsiad Paul, z którym zaczyna łączyć ją coś więcej niż przyjaźń. Jednak wówczas babcia odkrywa przed Ruby straszną tajemnicę - Paul to jej przyrodni brat, a biologiczny ojciec dziewczyny mieszka w Nowym Orleanie z żoną i siostrą bliźniaczką Ruby, która została sprzedana po urodzeniu przez dziadka. Po śmierci babki Ruby, uciekając przed uczuciem do Paula i okrutnym dziadkiem, wyjeżdża do Nowego Orleanu, gdzie zamieszkuje z ojcem....

lila | 2014-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Wersja Kopciuszka dla "trochę starszych dziewczynek".
Jest to pierwsza część opowieści o rodzinie Landry. Wiele wątków zbliżonych do sagi rozpoczynającej się od" Kwiatów na poddaszu"(dobro i zło, bogactwo i bieda, rozlewiska i duże miasto, kazirodztwo, zła matka macocha itd).
Mimo, iz ksiazka liczy sobie prawie 500 stron czyta się bardzo szybko, jest wciągająca. Intryga goni intrygę.
Polecam!

virgo123 | 2016-03-14
Przeczytana: 14 marca 2016

W końcu przeczytałam tę książkę. A raczej powinnam napisać, że ją zmęczyłam. Nie wciągała mnie ta historia, bardziej na siłę czytałam tę książkę. Oczywiście tutaj też nie zabrakło okropnych scen, jak to w książkach pani Andrews.

Katherina87 | 2013-01-10

W ciemności zahuczała sowa, a kiedy dobrnęłyśmy do narożnika domu, usłyszałam, że coś pełznie po trawie. Serce waliło mi tak mocno, że czułam wyraźnie, iż za chwilę upuszczę lampę. Czy zły duch będzie starał się nas powstrzymać? jakby w odpowiedzi na moją niepewność, coś śliskiego przemknęło obok mnie w mroku, tak że prawie musnęło mój policzek.

W sercu rozlewisk Luizjany Ruby Landry wiedzie proste, szczęśliwe życie pod opieką babci, jednak sielanka nie może trwać wiecznie. Po śmierci babki Ruby postanawia odszukać nie znanego wcześniej ojca. W jego wspaniałej rezydencji w Nowym Orleanie czyha na dziewczynę wiele niebezpieczeństw. Wszędzie czai się zło.
"Ruby" to pierwsza część opowieści o losach rodziny Landry.

KaBe | 2014-06-17

Jak wszystkie książki tej autorki bardzo mnie wciągnęła! Wszystkie tomy przeczytane praktycznie za jednym zamachem. Książka ciekawa, na pewno mniej bulwersująca od sago o Dollangerach, nie mniej jednak warta uwagi i przeczytania.

aga | 2013-10-10

Książkę dość szybko się czyta. Wątki powtarzające się z innych książek. Cała historia Ruby, trzeba też przeczytać " Perła we mgle" i " Cały ten blichtr" świetna książka dla młodzieży. Intryga goni intrygę. Dla mnie jednak nie dorównuje serii o Dollangangerach. Serii " Kwiaty na poddaszu " seria ta jest nadal moją ulubioną serią.

aleczka | 2012-05-12
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Naiwna, słabiutka książka dla pensjonarek! I bardzo podobna do innej książki tej autorki "Melody". Podobne sytuacje i postaci!
Historia biednej dziewczyny "zaginionej" bliźniaczki, trafiającej do domu bogatego ojca, złej macochy i jeszcze gorszej siostry. Znany schemat i koniec przewidywalny.
Już nie sięgnę po książki tej autorki- nuda!

VIOLIK | 2012-09-13

w sumie bardzo fajna książka, niestety powtarzają się motywy z innej sagi, ale i tak książka wciąga...

TeTe26 | 2011-09-20
Przeczytana: 09 stycznia 2011

Bardzo mi się podobała. Super oddany klimat amerykańskiego południa. Polecam.