Ruby

Virginia Cleo Andrews Cykl: Rodzina Landry (tom 1) literatura obyczajowa, romans 472 str.
Mariola Żółkiewska

Prószyński i S-ka
literatura obyczajowa, romans
Biblioteczka pod różą obyczajowa

Kup książkę

Pierwsza książka Virginii Cleo Andrews, którą przeczytałam. Kiedy ją skończyłam, stwierdziłam, że jest bardzo dobra, ale nie najlepsza i nie napisałam recenzji. Jednak ciągle mam tą książkę w głowie i ubolewam nad tym, że następne tomy to dla mnie bliżej nieokreślona przyszłość. Dlatego stwierdziłam, że jestem winna ,,Ruby" recenzję.

Ruby Landry to utalentowana plastycznie...

Na półkach: , , , ,

W końcu przeczytałam tę książkę. A raczej powinnam napisać, że ją zmęczyłam. Nie wciągała mnie ta historia, bardziej na siłę czytałam tę książkę. Oczywiście tutaj też nie zabrakło okropnych scen, jak to w książkach pani Andrews.

Dość fajna. Wciąga. Polecam.

Wspaniałą opowieść o cajuńskiej dziewczynie, która wiele musiała przejść. Bardzo dobrze oddany klimat Luizjany.

Niezbyt mnie zainteresowała. W porównaniu z serią "Kwiaty na poddaszu" słabiutko.

Jak wszystkie książki tej autorki bardzo mnie wciągnęła! Wszystkie tomy przeczytane praktycznie za jednym zamachem. Książka ciekawa, na pewno mniej bulwersująca od sago o Dollangerach, nie mniej jednak warta uwagi i przeczytania.

Wersja Kopciuszka dla "trochę starszych dziewczynek".
Jest to pierwsza część opowieści o rodzinie Landry. Wiele wątków zbliżonych do sagi rozpoczynającej się od" Kwiatów na poddaszu"(dobro i zło, bogactwo i bieda, rozlewiska i duże miasto, kazirodztwo, zła matka macocha itd).
Mimo, iz ksiazka liczy sobie prawie 500 stron czyta się bardzo szybko, jest wciągająca. Intryga...

Jakkolwiek głupie, cierpiące i naiwne autorka tworzy bohaterki - mają w sobie coś, za co się je lubi... Mimo wszystko!

Książka wybitna. Szybko się czyta, jest to pierwsza część o losach Ruby. Interesująca:)Wciągająca!!! polecam :)

Na półkach: , , , , ,

Książkę dość szybko się czyta. Wątki powtarzające się z innych książek. Cała historia Ruby, trzeba też przeczytać " Perła we mgle" i " Cały ten blichtr" świetna książka dla młodzieży. Intryga goni intrygę. Dla mnie jednak nie dorównuje serii o Dollangangerach. Serii " Kwiaty na poddaszu " seria ta jest nadal moją ulubioną serią.

Dyskusje

• Chcę w prezencie