Pearl in the Mist
837180055X
Barbara

Powieść amerykańska. Ruby już od roku mieszka w rezydencji Dumasów, ciągle jeszcze nie wierząc, że zdobyła miłość ojca, którego do tej pory nie znała. Jednak w nowej rodzinie szczęście jest równie nieuchwytne, jak mgła nad rozlewiskami. Dziewczyna musi cały czas uważać na podstępnego wroga - swoją macochę, Daphne, która nie potrafi się pogodzić z pochodzeniem pasierbicy. Wysiłki Ruby, by nawiązać kontakt z siostrą, Gisselle, rozbijają się o mur złośliwości i okrucieństwa. Czy ekskluzywna szkoła dla panienek z dobrego domu, wybrana przez ojca, okaże się szansą na szczęście?

(II część cyklu Landry)

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

FannyBrawne | 2016-06-12

W końcu się doczekałam i przeczytałam ,,Perłę we mgle". Nie zajęło mi to dużo czasu, bo powieść jest mega wciągająca. Ta część podobała mi się nieco mniej niż ,,Ruby", ale i tak bardzo ją polecam.

Ruby i jej kaleka siostra bliźniaczka Giselle rozpoczynają naukę w Greenwood - prywatnej szkole dla dziewcząt. Tam jednak Ruby nie odnajduje upragnionego spokoju. Dziewczyna zdobyła miłość ojca, rozwija swój talent malarski, znajduje przyjaciółkę, tworzy parę z Beau i wydaje się, że unormowała stosunki z Paulem, zakochanym w niej przyrodnim bratem. Jednak to tylko pozory. Giselle i macocha Daphne nie mają zamiaru pozwolić bohaterce na cieszenie się życiem, a nowa szkoła okazuje się wielkim wyzwaniem dla przepełnionej dobrocią Ruby.

Nowa część to nowe intrygi, tajemnice i zawirowania w życiu Ruby. W tej powieści jest wiele zagadek i sekretów, nie tylko z życia Ruby, ale i innych postaci. Ubolewam jednak, że niektóre wątki zostały zbyt pospiesznie zakończone. I nie rozumiem postaci Luisa....

Zwiodłam się drugą częścią. Pierwsza bardzo mi się podobała, jednak ta strasznie mi się ciąga i nużyła.

Książkę wypatrzyłam w bibliotece więc zdecydowanie wypożyczyłam, żeby móc przeczytać i powieść mnie oczarowała, zachwyciła niesamowicie.
Historia to jest dziewczyny Ruby, która zamieszkuje u rodziny Dumasów, Ruby od razu uzyskała miłość swojego kochanego ojca, musi być być ostrożna i uważać na macochę Daphne podstępną,groźną macochę nie znosi swojej pasierbicy pragnie się jej pozbyć.
Ruby nawiązuje kontakt ze swoją siostrą Gisselle dziewczynka jeździ na wózku inwalidzkim jest kaleką zaczyna uczęszczać razem ze siostrą do internatu dla bogatych panienek.
Dziewczyny zaprzyjaźniają się ze sobą, są nierozłączne.
Historia pełna ciepła, uroku...śliczna, przecudna książka poruszyła moje serce..uwielbiam takie książki czytać coś lekkiego, fajnego na poprawę nastroju.

lila | 2014-03-04
Przeczytana: 04 marca 2014

Sama nie wiem, co napisać. Jestem fanką V.C Andrews, ale już chyba się "przejadałam". Może gdybym nie rozpoczęła od serii "Kwiatow na poddaszu" inaczej oceniłabym tę książkę. Wygląda na to, że autorce zabrakło pomysłu na ciekawą fabułę. Jest mnóstwo nawiązań do innych jej książek. Znowu kazirodztwo... naiwność głównej bohaterki jest do obrzydzenia.
Mam trzecią część sagi, ale oddam nie przeczytawszy.

virgo123 | 2016-03-17
Przeczytana: 17 marca 2016

Też mi się ciągnęła w czytaniu. Ale wydaje mi się, że ta część jest dużo bardziej wstrząsająca niż pierwszy tom.

Katherina87 | 2013-01-10

Los przeniósł Ruby z ubogiego domku na rozlewiskach do zamożnej rezydencji w Nowym Orleanie. Lecz okazuje się, że życie w bogactwie dało jej więcej bólu niż szczęścia...

Ruby już od roku mieszka w rezydencji Dumasów, ciągle jeszcze nie wierząc, że zdobyła miłość ojca, którego do tej pory nie znała. Jednak w nowej rodzinie szczęście jest równie nieuchwytne, jak mgła nad rozlewiskami. Dziewczyna musi cały czas uważać na podstępnego wroga- swoją macochę, Daphne, która nie potrafi się pogodzić z pochodzeniem pasierbicy. Wysiłki Ruby, by nawiązać więź z siostrą, Gisselle, rozbijają się o mur złośliwości i okrucieństwa. Czy ekskluzywna szkoła dla panienek z dobrego domu, wybrana przez ojca, okaże się szansą na szczęście?
"Perła we mgle" to druga część opowieści o losach rodziny Landry.

ira | 2012-07-10
Przeczytana: 1997 rok

Czytana siłą rozpędu. Sprawnie napisana, ale nie pozostawia głębszych wrażeń.

Agnieszka | 2013-12-19
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Książka lekka, szybko się czyta:) Przyjemna. Warto po nią sięgnąć :D Polecam jak najbardziej :)

Lionel | 2012-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2012

Bardzo dobra książka szybka zwarta akcja bez zbędnych opisów. Naprawdę polecam!!

en202 | 2013-02-07
Przeczytana: czerwiec 2008

Polecam wszystkim,książka lekka i przyjemna.Szybko się czyta,dobrze napisana,bez zbędnych rozwlekłych opisów psujących klimat.
Książka naprawdę warta polecenia.
W ręce wpadła mi całkiem przez przypadek i nie żałuję,cieszę się ,że ją przeczytałam.