Rywalki nierozłączki

Tłumaczenie: Magdalena Rysula
Cykl: Żadnych chłopaków! Wstęp tylko dla czarownic! (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Zwei allerbeste Feindinnen
czarownice
Kornelia

W tej książce poznacie dwie całkiem różne dziewczyny Lissi i Tinkę, które nie mogą na siebie patrzeć. Jedna jest absolutnym przeciwieństwem drugiej. Lissi ma dwóch braci: czternastoletniego Franka, który bije wszelkie rekordy lenistwa, oraz czteroletniego Davida. Ich ojecem jest pan Piwczyk, bardzo spokojny i opanowany, po którym trudno się spodziewać, że przyczyni się do wielkiego zamieszania w życiu Lissi.
Tinka i jej dwóch braci, czternastoletni Stan (który ciągle dokucza siostrze z powodu jej lekkiej nadwagi) oraz pełnoletni już Thorsten mieszkają z mamą, panią Dzióbek. I choć wydaje się, że zdarza się tak tylko na filmach, rodzice Lissi i Tinki... zakochują się w sobie! Planują nawet ślub!

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2005

To pierwszy tom fajnych powieści o Lissi i Tince.To dwie różne dziewczyny, nie mogą na siebie patrzeć. Ich ławkę od zawsze dzieli kreska na środku. Ale to nic w porównaniu z tym,że mają zamieszkać pod jednym dachem. Ich rodzice planują ślub.Dziewczyny sobie tego nie wyobrażają. Między nimi zawsze panowała wojna. Jednak wszystko się zmienia, gdy poznają pewną starszą panią i jej tajemniczy
dom. Czy jest prawdziwą czarownicą ? I jakie ma plany wobec Lissi i Tinki ?

Skye | 2013-05-05
Przeczytana: 2009 rok

Ach, przypomniały mi się dawne czasy. To była moja pierwsza książka bez obrazków. A jakże ona mi się podobała! Naprawdę bardzo fajna, tylko że, niestety, dla młodszych czytelniczek. Ale jeśli masz młodszą siostrę, albo małą córkę to mogę szczerze polecić. :)

Kasia | 2013-07-30

Wszystkie książki z tej serii, bardzo mi się podobały. Kiedy byłam mała, ciągle wypytywałam o kolejne książki z tej serii w bibliotekach. A kiedy trzymałam kolejny tom moich ulubionych książek w rękach, świat rzeczywisty dla mnie nie istniał. Przeżywałam wszystkie przygody razem z przybranymi siostrami, a kiedy te cudowne chwile się kończyły, byłam smutna, a zarazem szczęśliwa, że seria się jeszcze nie skończyła i biegłam po kolejną część...

wąsek3 | 2015-08-30

Pełna magii i mioteł książka fantastycznego niemieckiego autora, Thomasa Breziny.
Tak szczerze, to książkę przeczytałam dawno temu, ale dopiero dziś zorientowałam się, że to on ją napisał. A co przez to idzie, też Tajemnicę Katie. POLECAM!!!
Co do Rywalek Nierozłączek, to książka jest idealna dla osób, które mają swojego wroga. Nie lubisz go, w sumie już nie opamiętasz za co. Po prostu pewnego dnia osoba stała się obiektem kpin i wyzwisk.
Nie żebym kogoś takiego miała...
Świetna książka, warto przeczytać.

Katrina | 2015-08-01
Przeczytana: 2008 rok

Rywalki Nierozłączki jest pierwszą częścią dość długiej serii, sama jednak w domu mam może tylko dwie, lub trzy części i to nie w dobrej kolejności. Nim jednak przejdę do sedna, czyli do samej książki pozwólcie, że omówię krótko stronę wizualną. Ta stała się moją własnością jeszcze w czasach podstawówki, także kilka lat ma, a wygląda niemal jak nowa. Na prawdę! Twarda okładka robi swoje :) Na dodatek nie jest brzydka - co prawda to nie jest mój ulubiony styl rysowania, ale jest przyjemna dla oka, schludna. Wewnątrz mamy żółtawy, ale wcale nie bardzo cienki papier, a i na początku, i przy rozpoczęciu każdego rozdziału mamy jakiś obrazek. Myślę, że to na prawdę przyjemne i zachęcające.
No ale, teraz do sedna! Czyli do samej treści. Rywalki Nierozłączki są książką opowiadającą o dwóch dziewczynach - Lissi i Tince, które wręcz się nienawidzą. Chodzą razem do klasy i nie potrafią wytrzymać chwili, aby sobie nawzajem nie dogryźć. Pewnego dnia, niespodziewanie, dowiadują się, że ich...

Alicja | 2011-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2011

Książkę kupiłam ok.7 lat temu w Warszawie, dzięki niej przeczytałam wiele dalszych części. Mimo mojej niechęci do książek o magii i czarach, tę uważam za niezwykle uroczą.

let_die | 2013-01-30
Przeczytana: 29 czerwca 2011

w połowie książka zaczęła trochę mnie nudzić.

Jowita | 2010-11-21
Przeczytana: 2007 rok

Pierwsza książka, którą czytałam. Pamiętam, że bardzo podobała mi się ta seria, ale niestety, jeśli dobrze pamiętam przeczytałam zaledwie 4 części.

Madziaa | 2012-05-29

Świetna książka . Dużo humoru . Idealna książka na pochmurne dni ! :D