Wyspa Nim

Tłumaczenie: Gabriela Jaworska
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Nim's Island

NA TAJEMNICZEJ WYSPIE wraz z ekscentrycznym ojcem naukowcem mieszka dziewczynka o imieniu Nim. Jej jedynymi przyjaciółmi są egzotyczne zwierzęta zabawna iguana Fred oraz lew morski o imieniu Selkie a także słynny podróżnik i autor książek Alex Rover. Kiedy ojciec Nim znika bez śladu, a wyspie grozi niebezpieczeństwo, dziewczynka zwraca się o pomoc do dzielnego Aleksa. Nie wie jednak, że jej bohater jest w rzeczywistości kobietą lękliwą i nieśmiałą samotniczką, która boi się wystawić nos poza swój wielkomiejski apartament. Teraz, kiedy Alex musi wyruszyć w nieznany świat, który zawsze ją przerażał, a Nim zmuszona jest stawić czoło największemu wyzwaniu w swoim życiu i uratować ukochanego ojca, jedyne na czym będą mogły polegać w trudnych chwilach, to wzajemna przyjaźń i zaufanie.

Pierwsze polskie wydanie powieści Wendy Orr, autorki wielu obsypanych nagrodami książek dla młodych czytelników

źródło opisu: Zielona Sowa,2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

wiolagg66 | 2015-03-15

Fajna,choć już wyrosłam z tego typu literatury.

Ale dobrze było przeczytać i przeżywać losy głównej bohaterki ;)

Basia Łęcka | 2013-12-23

Wyspa Nim to jedna z najlepszych ksiazek przygodowych jakie kiedykolwiek czytalam.
Pierwszy raz mialam ja w reku prawie 5 lat temu i od tego czasu chetnie do niej wracam.
Ksiazka ta opowiada o dziewczynce ktora mieszka sama ze swoim ojcem na malej niezaludnionej,wysepce posrodku pacyfiku.
Nikt oprucz Nim i jej ojca nie wie o tej wysepce.
Az pewnego razu ojciec Nim wyrusza na kilka dni aby zbadac planktony i zaginia na morzu.
Wtedy Nim postanawia poprosic Alexa Rovera, slawnego bohatera i podroznika aby przybyl do niej na pomoc...

Wyspa Nim - jestem pewna, że wszyscy, a przynajmniej większość z Was doskonale wie o czym mowa :) Wyspę Nim uwielbiam! Jeżeli chodzi o wersję filmową to oglądałam to już hmmm z jakieś 10 razy na pewno. Niedawno nawet oglądaliśmy to z Nikodemem i jemu również bardzo spodobała się ta historia więc postanowiłam zaopatrzyć nas również w wersje książkową. I to był naprawdę bardzo dobry pomysł, jednak o tym za chwilę, a teraz kilka słów o treści :)

Nim to dziewczynka, która wraz ze swoim tatą - naukowcem mieszka na odosobnionej, nieznanej nikomu wyspie. Wbrew pozorom ich życie nie jest wcale nudne i ciężkie. Mają swoje zajęcia, sami hodują sobie różne warzywa i owoce, łowią ryby, mają prąd, wodę, a nawet internet, wszystko dzięki ich pomysłowości. Tak naprawdę Nim z tatą nie mieszkają na wyspie zupełnie sami. Najlepszymi przyjaciółmi i kompanami dziewczynki są jej wspaniałe zwierzaki - iguana o imieniu Fred oraz lew morski Selkie. Pewnego dnia tata Nim wyrusza na ocean, aby...

buziaczek197 | 2015-02-11
Przeczytana: luty 2015

Kocham film :) wszystko mi się w nim podoba. Dlatego postanowiłam sobie kupić książkę o tym tytule. I pierwszy raz to powiem, że film jest lepszy niż książka. Pomimo, że książka jest świetna to film ujął bardziej cały obraz książki. Uwielbiam każdego bohatera tej książki, ale szczególnie Freda, Selkie, Galileusz, Chica cudowne zwierzaki, które towarzyszą Nim na wyspie podczas kiedy musi sobie sama poradzić jak Jack jej tata zaginie. Wypłynął łodzią w poszukiwaniu planktonu. Pomaga jej przetrwać korespondencja e-mailowa z Alexem Roverem, który jest bohaterem ulubionych książek Nim. Ten ów bohater okazuje jednak się kobietą, która jednak już taka odważna nie jest. Postanawia jednak przełamać strach i dotrzeć do Nim w taki sposób, żeby nikt nie dowiedział się gdzie znajduje się wyspa.

Dunya | 2013-07-06
Przeczytana: 01 maja 2007

Nim była bohaterką, której nie mogłam nie polubić i choć przez chwilę nie pozazdrościć życia na wspaniałej wyspie pośród dzikiej natury i zwierząt. Jedna z fajniejszych książek o tej tematyce.

Zania | 2016-11-17

Wydaje mi się, że trochę mało osób zn tę książkę. Bardzo ich żałuję, a jeszcze bardziej tych, którzy uwielbiają dokładnie takie książki, a o niej nic nie wiedzą.
No dobrze, ale przechodząc do rzeczy, jest to książka pomieszana z przygodową i... Cóż, chyba odechciało mi się wymienienia:). W tej książce jest wszystkiego po trochu. Jest też trochę elektroniki - na pewno ze śmiechem będziecie czytać maile jedenastoletniej Nim na tropikalnej wyspie i strachliwej Alex w swoim cieplutkim mieszkanku.

katalina | 2014-08-13

W filmie ,, Wyspa Nim ,, od razu się zakochałam. Oglądałam go kilka razy. Książka mniej mi się podobała oceniam ją na 7 gwiazdek.

Olmotka | 2012-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2012

Kiedy czytałam książkę zastanawiałam się jak ją ocenię. Wahałam się między sześcioma,a siedmioma gwiazdkami. Bardzo spodobało mi się zakończenie książki, dlatego ostatecznie oceniłam ją bardzo dobrze.

Black | 2013-09-15
Przeczytana: 2009 rok

Równie świetna jak ekranizacja. Ekscentryczna Alex i jej mała, "zdziczała" fana Nim poruszyły moimi wnętrznościami. Książka mimo, że krótka to jednak całkowicie godna do polecenia.

Booksforimagination | 2014-02-15