Prawie Czarodziejki

Wydawnictwo: Egmont Polska
prawie, czarodziejki

Znasz Czarodziejki W.I.T.C.H.? Albo interesujesz się magią? A może w Twoim życiu przynajmniej raz zdarzyło się coś, czego nie potrafisz wytłumaczyć? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałaś TAK ta książka jest właśnie dla Ciebie. To niezwykle wciągająca powieść o dziewczynach takich jak Ty. Klara, Emila.

Powieść opowiada o pięciu czarodziejkach, które interesują się magią, czarami przeżywają niezwykłe przygody.
Ciekawa, fajna historia najbardziej polubiłam Ankę.
Przyjemna, lekka lektura.

Leanne | 2012-03-02

Jak ja strasznie nie lubię krytyki podobnych pozycji ! To jasne, że gdy mamy te szesnaście - siedemnaście lat, jesteśmy już podeszli wiekiem i pełni mądrości, dzieła podobne "Prawie Czarodziejkom" poczytujemy za źle wykonane, nudne i infantylne. Według mojej opinii, dana książka stanowi kawał całkiem niezłej historii młodzieżowej, ponadto stworzonej przez utalentowaną pisarkę, lubianą i cenioną przeze mnie nade wszystko. Ciężko oczekiwać, by w wieku późno nastoletnim, oczarowała nas grupa przyjaciółek, zabawy magią, pierwsze miłości i rozczarowania, wyczekiwanie ukochanej gazety i podryw dzięki...czworonogowi. Ale czy pozostaniemy obojętni wobec lekkiego i plastycznego języka, wartkiej akcji, wyraziście odmalowanych bohaterów ? "Prawie Czarodziejki" to dobra opowieść społeczno - obyczajowa, dla stosownej grupy wiekowej. Nie mierzmy jej miarą znamienitych arcydzieł tego gatunku, a miarą opowiastek których grupą docelową są młode dziewczyny. Wtedy zobaczymy, iż ów wolumin...

Kahhs | 2016-01-09
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Szczerze mówiąc nie jestem zbytnio zachwycona. Oczywiście nudne wątki miłosne- oklepany temat, który w tej książce mi się za bardzo nie spodobał. Magia, w którą nie wierzę.
Dla mnie była po prostu nudna. Nie polecam.

Minnie19 | 2014-05-03
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Prawie czarodziejki... potrafią sprawić, żeby ktoś (może być nawet pies) się w tobie zakochał. Wszystko jest nie tak, ale okazuje się, że prawdziwa przyjaźń wszystko przetrwa.

Kociakowa | 2012-05-31

o matko nie pamiętam tego ;p ale okładka bardzo znajoma hehe przez co wiem że to czytałam

Zozol | 2013-12-19
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Jak zobaczyłam że to książka EWY NOWAK od razu chciałam ją przeczytać ,lecz się trochę zawiodłam bo, oczekiwałam czegoś ......innego .
Może dlatego że wcześniej czytałam ,,Biła wrona'' , ,,Rezerwat niebieskich ptaków'' , ,,Furteczki''...i bardziej się przyzwyczaiłam do książek obyczajowych...niż do magicznych...

Kinga | 2013-07-09

Jak większość dziewczyn w wieku 8 - 12 lat, kiedyś byłam wielką fanką "Witch". Razem z koleżankami często na podwórku bawiłyśmy się wyobrażając sobie, ze uczestniczymy w ich przygodach.
Dlatego książka Ewy Nowak kiedyś tak bardzo nam się podobałam. Dawała nam poczucie, że i nas kiedyś może coś takiego spotkać. Niestety teraz już trochę podrosłyśmy, a do tej pory nie doświadczyłyśmy magii na własnej skórze ;)
Książka przyjemna, lekka, na jedno popołudnie. Polecam dziewczynkom w wieku 8 - 12 lat :)

paullie | 2011-06-07
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 07 czerwca 2011

Świetna książka dla dziewczyn w wieku 10-12 lat. Strasznie banalna, ale podobała mi się. Całą książkę zastanawiałam się - która dziewczyna to która? Zbyt mało opisów. Daję 5/6

Aqua | 2016-01-02

Po tę książkę sięgnęłam głównie z powodu, że kochałam WITCH. Nie za wiele pamiętam z lektury, jednak wiem, że przyjemnie się ją czytało.