Wyć się chce

Seria: Ze sprężynką
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
kłopoty nastolatki

Julce ostatnio wszystko wali się na głowę. W domu nic tylko ciągłe kłótnie między rodzicami i awantury z matką. Do tego Kamil, który bardzo się dziewczynie podoba, nawet jej nie zauważa. Czy Julka poradzi sobie z tym wszystkim?

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Kamila | 2011-09-11

W życiu człowieka są momenty lepsze lub gorsze. Czasem jest naprawdę źle i już, już wydaje nam się, że nie damy rady, że nadszedł czas by się poddać. Ale w wielu takich momentach mylimy się, co do swoich umiejętności przetrwana złych chwil. I tak mogłoby się wydawać, że Julka nie posiada takich umiejętności wcale. Jej życie składa się z samych problemów, depresji, smutków i rozpaczy. A przynajmniej ona sama tak myśli i sprawia, że to wszystko się urzeczywistnia. Bo czy problemy z brakiem porozumienia z matką mogą być aż tak przytłaczające? Czyż tak trudno sobie z nimi poradzić? Czy wygodniej jest jednak dołować się do końca życia, nie kiwnąwszy paluszkiem by cokolwiek zmienić?

Taka właśnie jest Julka – wiecznie zdołowana nastolatka, która szuka sobie problemów na siłę, a ponadto nie chce niczego zmienić, bo wmawia sobie, że nie potrafi. I tak wlecze się jej życie, pełne rozpaczy i rzekomego bólu, wynikającego z wiecznych pretensji jej matki, z braku zainteresowania ze strony...

wiolenia28 | 2016-06-15
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Mam nadzieję, że moje córki nigdy nie będą tak o mnie myślały, jak bohaterka o swojej matce...

Ervisha | 2011-01-11
Przeczytana: 01 stycznia 2010

Taki przeciętniak - nic szczególnego

SeaGoddess | 2012-08-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2010
Przeczytana: czerwiec 2010

To jest pierwsza książka polskiej autorki, która naprawdę przypadła mi do gustu. Rozterki Julki były według mnie niezwykle interesujące, a miejscami aż trzęsłam się ze śmiechu. Powieść czytałam z szerokim uśmiechem na ustach. Polecam wszystkim tym, którzy poszukują ciekawej książki o (nie)typowych problemach nastolatki, przy której można się dobrze pośmiać. Bo Julka oprócz niespełnionej miłości i kłopotów z matką ma o wiele poważniejszy problem. Nosi on nazwę "Marlena" i jest o wiele głębszy niż można by pomyśleć na pierwszy rzut oka.

Mary | 2013-06-08

Książka dla młodzieży, opowiada o problemach nastoletniej Julki, która ma problemów co niemiara. Pozwala każdemu ustalać swoje życie, jej najlepsza przyjaciółka namawia ją do oszustwa, jest zakochana w Kamilu, który jej nie zauważa. W dodatku w domu między rodzicami coś zaczyna się psuć. Julka postanawia się zmienić. Bardzo podoba mi się pomysł autorki i akcja. Nauczyłam się na pewno, że jeśli chce się coś w życiu osiągnąć, to trzeba mieć własne zdanie i nie bać się go otwarcie wypowiedzieć.

Karolka | 2011-04-30
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

Bardzo przygnębiający język, a jednak książka stawia na nogi!
Julia rzeczywiście ma trudne życie: nierozumiejąca jej matka, zapracowany ojciec i przyjaciółka, która nie potrafi ani wybaczyć, ani postawić się w jej sytuacji... Nie jest dobrze, a jednak Julia gdy spotyka Kamila zaczyna nowy rozdział w swoim życiu.
Język prosty, lekko napisany, naprawdę polecam!

Nata-lia -_- | 2012-05-31
Przeczytana: 30 maja 2012

Książka bardzo fajnie napisana, lekko się czytało. Historia dość poruszająca. Szczerze mówiąc z tej bohaterki strasznie dziwna osoba. Dawała sobą pomiatać, niezbyt ją polubiłam, ale czytało się naprawdę fajnie.

koniaralisa13 | 2015-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Pierwszy tom przygód 14-letniej Julki i jej rodziny :) gorąco polecam!!! <3

gakuko | 2012-06-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Rok 2012
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Książka "Wyć się chce" opowiada o Julce, uczennicy gimnazjum, która nie potrafi odmawiać i pozwala innym układać swoje życie. Szkołę wybierają jej rodzice, fryzurę koleżanka i (namówiona przez przyjaciółkę) bierze udział w oszustwie.
Julka chciała by się zmienić. Stać się bardziej pewna siebie, asertywna i wesoła. Jednak to nie jest łatwe. Musi zacząć sama decydować o swoim życiu i brać odpowiedzialność za swoje błędy. Jednak czy będzie dostatecznie silna psychicznie?

Zmienianie siebie nie jest łatwe i wymaga to ciężkiej pracy, zaangażowania i cierpliwości, bo na efekty trzeba czekać bardzo długo. Autorka książki stara się pokazać czytelnikowi zmianę Julki z zakompleksionej i cichej osoby na asertywną i pewniejszą siebie dziewczynę. Dość szczegółowo opisuje jej myśli i przeżycia sprawiając, że główna bohaterka staje się bliska odbiorcy. Reszta postaci jest podzielona na "tych dobrych" i "tych złych". W pierwszej grupie postaci są różne i posiadają zarówno wady jak i zalety. W...

catunga | 2012-06-09
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 17 czerwca 2012

Jak za starych dobrych czasów :) Mądra książka. Mówi o tym jak łatwo młody człowiek daje się zmanipulować otoczeniu, bo zależy mu na opinii rówieśników - na "przyjaciółkach", które czasem nie zasługują na to określenie. Także o tym, jak łatwo pozwala sobie wmówić, że "coś z nim nie tak" - nie tylko z wyglądem, ale i osobowością, która odbiega od tego jacy są znajomi. Polecam, zwłaszcza dziewczynom zdominowanym przez swoje "lepsze we wszystkim przyjaciółki". Może ta książka otworzy im oczy?