Rodzina Penderwicków na Gardam Street

Tłumaczenie: Hanna Baltyn-Karpińska
Cykl: Rodzina Penderwicków (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The Penderwicks on Gardam Street
rodzina, penderwicków
Matylda

Urocze siostry Penderwick są, jak zwykle, gotowe przeżyć wielką przygodę! Jednak wyzwanie, jakie stawia przed nimi los, nie jest tym, o czym marzyły. Ciotka Claire, siostra pana Penderwicka, uznaje, że najwyższy czas, żeby zaczął umawiać się na randki i poszukał sobie żony i matki dla swoich córek – a to według dziewczynek oznacza jedno: wielką katastrofę. Pomysłowe rodzeństwo musi więc opracować i czym prędzej wprowadzić w życie błyskotliwy Plan Uwolnienia Taty.

manet110 | 2013-05-14
Przeczytana: 04 maja 2013

Tym razem zwariowana rodzina ma nowe dziwaczne przygody.
Tata dziewczynek w liście od ich mamy dowiaduje się, że jej ostatnią wolą jest, by chodził na randki. Jednak dziewczynką nie podoba się ten pomysł i zrobią wszystko żeby ich tata nie miał dziewczyny.

Dracula | 2011-08-02
Przeczytana: 2011 rok

te siostry są super !
Uwielbiam te dwie książki ^^

Patsy | 2016-09-04

Opinia (dot. dwóch pierwszych tomów) po ponownym przeczytaniu książki w sierpniu 2016

Książki te pierwszy raz czytałam kończąc podstawówkę, obecnie jako studentka postanowiłam w końcu sięgnąć po nie ponownie i w żadnym razie się nie zawiodłam. Po latach czytania fantasy, fikcji historycznej i innych książek najczęściej kierowanych do dorosłych muszę przyznać, że ta pozycja jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Ostatnie, świeże w mojej pamięci spotkanie z literaturą dziecięcą w postaci "Tajemniczego ogrodu" zrodziło we mnie pewne wątpliwości co do moich możliwości czytania książek przeznaczonych dla młodszych czytelników, jednak nie o to chodziło :D. "Rodzina Penderwicków" oraz jej kontynuacja to niezwykle ciepła opowieść o rodzinie, relacjach międzyludzkich oraz radzeniu sobie ze stratą. Mimo swojej lekkości i świetnego humoru, w lekturę tę wplecione są bardzo poważne tematy, z którymi (nie tylko) dzieciom trudno jest się zmierzyć bez odpowiedniego wsparcia i zrozumienia....

Katka | 2012-12-03

Należy ona do grupy książek, do których po przeczytaniu chętnie się wraca. Gdy mam gorszy dzień czasami biorę ją z półki, otwieram na którejś stronie i czytam kilka zdań. Zarówno ją lubię, jak i poprzednią część. Nie mogę się doczekać, kiedy trzecia część zostanie wydana w Polsce.

DuzaMi | 2013-11-28

Świetna książka! Jest 'lekka', szybko i przyjemnie się ją czyta :)

Ola | 2011-07-03

Bardzo podobała mi się ta książka.

diuresin | 2011-08-30
Przeczytana: 2008 rok

Ta część jest lepsza od poprzedniej. Bardzo szybko się czyta, i naprawdę mogę ją polecić każdemu ;) Ja to czytałam w wieku dziecięciu lat i ciągle do niej powracam. Pewnie teraz już nie wzięłabym jej do ręki, ale gdy czytałam ją pierwszy raz bardzo mi się spodobała i mam don pewien sentyment. Oczywiście najpierw należy cię zapoznać z częścią pierwszą, ażeby wiedzieć o czym się czyta. :)

margolcia23 | 2014-07-08
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Jedne z lepszych sióstr w całej literaturze!!! Czekam na 3 część po polsku.

gracja01 | 2012-11-04
Przeczytana: 16 listopada 2012

pierwsza część była o wiele lepsza

paula_95 | 2011-12-02
Przeczytana: 2008 rok

Książka przeczytana dawno temu :)