Być córką gwiazdy

2007-01-01
2007-01-01

Początek ok potem niestety nuda

Początek ok potem niestety nuda

Holly jest córką światowej sławy muzyki pop i jednej z najbogatszych kobiet świata - piosenkarki Kandhi. Jest jednak też zwykłą dziewczyną, która chce mieć normalne życie. Nie pomaga jej jednak matka, która zabiera dziewczynkę ze szkoły aby przemienić ją w swoja małą kopię. Holly jednak się to nie podoba i próbuje pozostać sobą za wszelką cenę. Polecam tę książkę bardzo przyjemna i śmieszna lektura!
Ocena:
bohaterowie 7/10
treść 8/10
język 8/10
okładka 6/10

Książki Rayban są same w sobie bardzo dobre i potrafią wciągnąć, aczkolwiek gdy dochodzisz do końca dopiero kapujesz się i pytasz w duchu: " Jak to? I że niby to ma być koniec? Przecież z tego nic nie wynika."
Zawsze po zakończeniu jakiejkolwiek Jej książki mam wrażenie że zapomniała dopisać tak naprawdę prawdziwego zakończenia.
A szkoda, bo to były zazwyczaj dobre materiały na czołowe miejsca w gazetach...

A szkoda, bo to były zazwyczaj dobre...

Książkę znalazłam w bibliotece. Najbardziej przyciągała mnie z całego stosika, więc od niej zaczęłam. Jest ona napisana młodzieżowym i prostym językiem, przez co treść jest przystępna dla nastoletniego czytelnika. Autorka doskonale obrazuje odczucia Holly, a także doskonale obrazuje życie córki wielkiej gwiazdy. Jak żyć gdy rówieśnicy lubią Cię ze względu na rodzicielkę, nie możesz wychodzić sama z mieszkania i jesteś świadkiem wiszącego na włosku związku swojej bogatej matki? Ta książka to pokazuje. Jest tam też zawarta sytuacja, jaka jest normalna przy pracujących rodzicach (w tym wypadku szybciej pracoholikach),a mianowicie że rodzice mają mało czasu dla swoich pociech. Książkę polecam, jest warta przeczytania.

Pełna recenzja: http://my-books-1220.blogspot.com/2013/01/recenzja-ksiazki-byc-corka-gwiazdy.html
Blog MyBooks-Nasze Recenzje: http://my-books-1220.blogspot.com/

Książkę czytałam jakiś czas temu, ale zaciekawiła mnie. Nie pamiętam za wiele, chociaż mam wrażenie, że miałam ochotę na przeczytanie następnej części . Dla 12, 13 letniej dziewczyny myślę, że była by ok.:)

Moim zdaniem książka nie była ciekawa. W połowie zaczeła mnie nudzic. Racja jej matka była straszna ale ogólnie fajne byłoby być córką gwiazdy.

Książka bardzo mi się podobała. Wypożyczyłam ją z biblioteki (rzadko to robię, bo książki wolę kupować a nie wypożyczać.) i nie wiedziałam, czego się spodziewać. Ogólnie lubię inne książki, ale jakoś się skusiłam i zaczęłam ją czytać. Lekka, szybko się czyta. Nie podobały mi się tylko niektóre zachowania głównej bohaterki. Dla jej mamy ważniejsza była kariera, a ona nic. I oczywiście nie podobał mi się stosunek mamy do córki. Widać było, że zależy jej tylko na sławie, a córkę olewała. Na początku książki poświęcała jej tylko dziesięć minut dziennie, a pod koniec to całe "szczęśliwe" zakończenie nie było dla mnie jakoś wiarygodne. Ale polecam książkę. Ja przeczytałam ją w jeden dzień. :)

Krótka przyjemna, lekka. Irytujący obraz matki, nawet przy zakończeniu. Co z tego, że matka jest kobietą show-biznesu, ale żeby wyznaczać córce 10 minut na widzenie? Przeraziło mnie to i zaczęłam doceniać swoją własną matkę. Lekko zniechęciło na początku. Ogólnie książka warta polecenia.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Niedoczytane
  • Książki z innych filii
  • Sprzedam/wymienię

Dodaj cytat z książki Być córką gwiazdy