Rok Złotej Małpy

Wydawnictwo: Adamski i Bieliński
Year of the Golden Ape
83-87454-77-X
kosmateczka

Świat został zdominowany przez islamskich fanatyków. Wykorzystując swoją najbardziej skuteczną broń - ropę naftową - przywódca arabskiego świata szejk Gamal Tafak chce zniszczyć Izrael. By zapewnić sobie neutralność Stanów Zjednoczonych i Europy, postanawia przeprowadzić akcję terrorystyczną na niespotykaną dotychczas skalę...

Nitager | 2016-06-10

Na tyle przeciętna, że fabuła w ogóle nie zapadła mi w pamięć i po latach myli mi się z innymi pozycjami. Dodatkowa gwiazdka specjalnie za akcję, która dzieje się na statku - tam jest dobrze poprowadzona. Pamiętam, że czytała się lekko i bez wysiłku. Rażących elementów nie było, ale też nie było się czym zachwycić.
Dobra na zabicie czasu w poczekalni u dentysty - przynajmniej człowiek przestaje myśleć o nieuniknionym.

Garbaty-Aniol11 | 2013-03-12
Przeczytana: 2004 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niezłe czytadło!
Czytając poprzednie ksiązki tegoż autora(potwornie nudne),nie wierzyłem że ta może dać trochę frajdy i porządnej rozrywki.Jednak pozytywnie się rozczarowałem. Pomysł z Arabami zakręcającymi kurek z ropą naftową i planującymi jeden z najbardziej spektakularnych zamachów terrorystycznych jest jak najbardziej na czasie(choć książka powstała w połowie lat 70-tych). Książka jest naprawdę wciągająca,zaletą jest dobra narracja,i nieprzewidywalne zakończenie. Niecodzienne jest przeistoczenie negatywnego(nie do końca)bohatera na pozytywnego(regułą jest na odwrót). Szczerze polecam na długie,zimne jesienne i zimowe wieczory.

jw23 | 2012-02-25
Przeczytana: październik 2004

Książka napisana w klimacie który mi odpowiada, polecam

Elegant_Gypsy | 2017-03-11
Na półkach: Przeczytane, 2017