Plan Maxwella

Wydawnictwo: Amber
Maxwell's Train
83-85079-67-X
piotrex

Fragment: "Harry Maxwell siedział rozwalony w miękkim fotelu z piwem w jednej ręce i papierosem w drugiej, czekając, aż jego przyjaciel, Daniel Pendergest, przetrawi propozycję, którą przed chwilą otrzymał. — Zastanawiam sie ile ten pociąg przewozi. — Zapytałem. Wymagało to zabrania się z wycieczką do mennicy. Spytałem, ile nowych pieniędzy zużywa Boston i Nowy Jork w ciągu tygodnia. — I...

Fragment:
— Zastanawiam sie ile ten pociąg przewozi.
— I powiedzieli ci?
— Jasne. Dlaczego nie? Słuchaj, zrobimy tak. Opracujemy plan. Weźmiemy pod uwagę wszystkie warianty i przerobimy je krok po kroku. Jeżeli w którymś momencie ryzyko okaże się zbyt wielkie, zapomnimy o całej sprawie."

wishjet | 2014-02-16

Pierwszy raz czytałem na początku lat 90-tych, gdy księgarnie zalane były "sensacjami", wydawanymi najczęściej przez Amber. Książka zrobiła wtedy na mnie chyba niezłe wrażenie, ale był to czas gdy czytelnicy spragnieni zakazanych wcześniej spisków, tajnych organizacji etc. - "łykali" tego typu literaturę "bez popitki".

Nie zdradzając zbyt wiele napiszę, że fabuła "kręci się" wokół jednoczesnych: zuchwałej kradzieży pieniędzy transportowanych pociągiem oraz akcji terrorystycznej, której celem jest opanowanie tego samego pociągu.

Z początku czyta się fajnie, od połowy jest troszkę słabiej. To już druga książka Hyde'a, w której wykrywam podobną prawidłowość - czyżby facet nierównomiernie rozkładał siły? - pisał pod presją czasu?

Roman Dłużniewski | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

Był okres, że takich książek nie było. Dopiero zaczynały się pokazywać. Kupiłem, przeczytałem, ot i wszystko.

IggyPop | 2013-10-29
Przeczytana: 17 października 2013

Mało popularna i niezbyt wysoko oceniana książka, ale mnie zaciekawiła. Na tę książkę trafiłem przez przypadek, znalazłem ją na dnie szafy w domu mojej babci. Muszę przyznać, że dawno nic mnie tak nie wciągnęło jak ta historia napadu na pociąg. Zakończenie mogło być lepsze, ale oceniając całość, czytało się tę książkę bardzo przyjemnie.

Ramzes | 2013-11-30

Dziwi mnie tak niska ocena tej książki. Sięgając po tego typu tytuły oczekuje się raczej dobrze opowiedzianej i ciekawej historii, czegoś jak niezły film akcji w kinie. I książka ta doskonale te założenia spełnia, miło i przyjemnie choć raczej nic ambitnego.

Enigne | 2016-02-25

Wciągająca historia o oszustach, ciekawie się czyta jak jedna grupa próbuje oszukać drugą grupę przestępców. Wartka akcja bez zbędnych opisów. Przyjemnie spędzony czas przy tej książce.

MrsRo | 2016-07-23
Katarzyna | 2016-04-29