Terapia poznawcza depresji oparta na uważności. Nowa koncepcja profilaktyki nawrotów

Tłumaczenie: Robert Andruszko
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Mindfulness-based cognitive therapy for depression. A new approach to preventing relapse
uważność, mindfulness
zdrowie, medycyna

Przełomowa książka… Godna uwagi synteza, jaką stanowi ta książka, daje nadzieję nie tylko na opracowanie teorii wyjaśniającej wzajemne oddziaływanie poznania i emocji, ale także na poszerzenie naszego rozumienia głębokich wewnętrznych możliwości człowieka w zakresie dochodzenia do zdrowia. Z Przedmowy Jona Kabat-Zina Terapia poznawcza oparta na uważności stanowi inspirujące, wyrafinowane...

Z Przedmowy Jona Kabat-Zina

Terapia poznawcza oparta na uważności stanowi inspirujące, wyrafinowane połączenie wschodnich i zachodnich koncepcji psychicznego dobrostanu. Autorzy, czołowi przedstawiciele terapii poznawczej, przystępnym, zrozumiałym językiem opisują zmianę w swoim myśleniu, która doprowadziła ich do uwzględnienia ważności w leczeniu dolegliwości psychicznych… Ten nowy kierunek może wiele wnieść do poznawczej terapii depresji.
Aaron T. Beck
Książka przedstawia elegancką i nowatorską metodę przerywania cyklu nawracających epizodów depresyjnych, która wyzwala pacjentów od tyranii nawrotów. Integracja ważności i terapii poznawczej powinna stać się elementem podstawowego wyszkolenia każdego specjalisty w dziedzinie zdrowia psychicznego, począwszy od pielęgniarek psychiatrycznych i psychiatrów po psychologów klinicznych i psychologów zajmujących się poradnictwem. Segal, Williams i Teasdale prezentują nową, obiecującą odpowiedź na główny problem zdrowotny XXI wieku.
Daniej Goleman
Jest to znakomity opis tego, jak badacz kliniczny dochodzi do opracowania metody leczenia. Chociaż zastosowany tutaj sposób myślenia ma służyć opracowaniu podręcznika do terapii, który może być pomocny wielu ludziom, ten sam rodzaj myślenia jest potrzebny w opracowaniu metod leczenia dla indywidualnych pacjentów przystępujących do terapii… Zapisy interakcji między terapeutą a klientem, dosłowne instrukcje dla pacjentów, możliwe do powielenia ulotki i kwestionariusze oraz kliniczne rady dotyczące umiejętnego uczenia – wszystko jest znakomite. Jedyną rzeczą, jakiej książka nie zapewnia, jest sama praktyka. Wspaniałe wprowadzenie dla każdego, kto nie zapoznał się jeszcze z uważnością, a zarazem książka, która podniesie umiejętności doświadczonego praktyka.
Marsha M. Linehan

źródło opisu: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1050,strona,...(?)

źródło okładki: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1050,strona,...»

Haliaeetus | 2016-07-29

Jest to tłumaczenie pierwszego wydania (2002) podręcznika terapii poznawczej opartej na uważności, napisanego przez jej twórców. Wydanie drugie (2012), nieco zmienione, nie doczekało się póki co polskiego przekładu. Jednak i to pierwsze wydanie jest godne rekomendacji. Nie wahaj się zatem, czytaj!

Kadith91 | 2016-12-05
Konrad Łuczyński | 2016-10-27