Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Samo Sedno
Mindfulness: An Eight-Week Plan for Finding Peace in a Frantic World
mindfulness, trening, medytacja
atram_ent

Mindfulness to metoda treningu umysłowego, dzięki której zrozumiesz, że dobre samopoczucie i życie w harmonii ze sobą samym wpływa na każde działanie i dodaje odwagi w radzeniu sobie z codziennymi przeciwnościami. Poznaj sprawdzony ośmiotygodniowy program, nawiązujący do terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT), wykorzystywanej z sukcesami m.in. w leczeniu depresji. Odzyskaj radość...

Odzyskaj radość życia i naucz się, jak radzić sobie w walce ze stresem oraz rozdrażnieniem, w dobie codziennego zabiegania i chronicznego braku czasu.

Doskonałym uzupełnieniem książki jest płyta z medytacjami, dzięki którym zaczniesz świadomie doświadczać chwili obecnej i docenisz „tu i teraz”.

„Pragniesz żyć pełniej i szczęśliwiej? Zdecydowanie polecam przystępne metody, które znajdziesz w książce Mindfulness. Trening uważności”.

Daniel Goleman, autor bestsellera Inteligencja emocjonalna

Mark Williams – profesor psychologii klinicznej na Uniwersytecie Oksfordzkim, dyrektor Oxford Mindfulness Centre. Jeden z twórców terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT).

Danny Penman – doktor biochemii, dziennikarz „Daily Mail”, współpracujący również z „The Independent” oraz telewizją BBC. Współautor i autor poradników poświęconych zagadnieniu mindfulness.

źródło opisu: www.SamoSedno.com.pl

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/

Happy Reader | 2017-09-20
Przeczytana: 14 września 2017

Mindfulness (uważność) – to stan świadomości będący wynikiem intencjonalnego i nieoceniającego kierowania uwagi na to, czego doświadczamy w danej chwili – tu i teraz. Niewybieganie w przyszłość i niezwracanie do przeszłości.
Praktykowanie uważności to doskonała metoda treningu umysłu, która wywiera zbawienny wpływ na zdrowie, samopoczucie i szczęście. Pomaga żyć w harmonii z samym sobą i dodaje odwagi w radzeniu sobie z codziennymi trudnościami.
„Mindfulness. Trening uważności” Marka Williamsa i Danny’ego Penmana to w istocie praktyczny przewodnik po uważności i jej praktykowaniu. Autorzy proponują 8 - tygodniowy program rozwoju uważności przeznaczony dla każdego, komu zależy na własnym zdrowiu fizycznym i psychicznym.
Każdy tydzień opisany został w oddzielnym rozdziale. Program ten oparty jest na technikach medytacyjnych skoncentrowanych na świadomym oddychaniu oraz na ćwiczeniach medytacyjnych, pozwalających kontrolować zmiany w ciele i umyśle.

Jak piszą autorzy - uważność...

Kasia | 2014-12-14

Dosłownie, jak głosi tytuł, jest to trening, przewidziany na 8 tygodni, bo tyle według autorów trzeba, by nastąpiły korzystne zmiany w naszym funkcjonowaniu, zarówno w zakresie zdrowia fizycznego jak i psychicznego, związane z praktykowaniem uważności. Do książki dołączona jest płyta z medytacjami na kolejne tygodnie programu. Struktura książki bardzo mi się podoba. Naprawdę konkretnie i na temat, a jednocześnie bez zbędnego dorabiania ideologii. Hasło z okładki, że to „bestseller, który odmieni twoje życie” jest krzywdzące wobec treści książki, która nie daje łatwych obietnic, nie spłyca rzeczywistości do chwytli-wych haseł. O samej koncepcji uważności nie będę się rozpisywać, bo można na ten temat naprawdę dużo znaleźć. Zacytuję jedynie za autorami książki, że „dzięki uważności zaczyna-my widzieć świat takim, jaki jest”. Uważność to bycie obecnym w bieżącej chwili, bycie tu i teraz. Już macie skojarzenia z Nagim teraz? Słusznie, jest blisko, choć i daleko.
No właśnie, tu są owe...

Giovanna | 2018-05-20
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam
ravenstag | 2015-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Wydawnictwo "Samo Sedno". Hmm... Właśnie to można znaleźć w tej książce. Samo sedno. Wyciąg. Program treningu do wypróbowania.

Książka cieniutka, ale żeby ogarnąć zawartą w niej treść przyda się 1) wcześniejsza styczność z zagadnieniem uważności np. inną książką napisaną w wyczerpujący sposób, która nam wszystko cierpliwie i niespiesznie wytłumaczy 2) trochę kartek na notatki :P 3) oczywiście chęć i dobra wola, żeby spróbować zastosować się do wskazówek.

A teraz akcent humorystyczno-informacyjny: płyta z nagraniami akurat mi nie podeszła. Może Pani ma miękki głos (idealny do skupiania się na nim, zamiast na tym, co było pierwotnym zamierzeniem), ale mnie STRASZY odzywając się w nieoczekiwanych momentach - niezależnie od tego jak cicho ją sobie ustawię. Podrygiwanie jest na pewno ciekawym doświadczeniem (jako uważne przeżywaniu lęku i niepokoju :P), ale bez przesady! Ponadto przerwy między wskazówkami odbieram jako zdecydowanie zbyt krótkie. Nawet nie zdążę się zastosować - już...

marukja | 2018-07-18

Nie zapomnę opisu rodzynki - banalne, a jednak naprawdę zmieniło mój sposób patrzenia na świat, skłoniło do przemyśleń i mam wrażenie, że w tym naprawdę tkwi tajemnica szczęścia :)

macias | 2018-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2018

Raczej jestem rozczarowany, a głównie dlatego, że 98% treści jest zawarte w samym tytule i lektura książki, już dużo nie dodaje. Owszem sympatyczna historia z prowadzeniem osła, może jedno orzeźwiające podsumowanie, ale tak poza tym całą resztę można samemu zsyntezować z samego tytułu.

Drugą, dopełniającą, słabością materiału jest jego ogólnikowość i skrojenie pod kątem I świata. Mogę się tylko uśmiechnąć czytając rady "znajdź kwadrans w pracy i odetchnij", "nie myśl tylko o pracy, zabierz się do porządków w ogródku", "znajdź cichy kąt w domu". Jakbym miał wolne kwadranse w pracy, ogródek i cichy kąt w domu, to żaden poradnik nie byłby mi potrzebny. To co prawda najbardziej jaskrawe zapędzenie się autorów, ale wskazuje, że adresatem nie jest np. osoba dorabiająca na dwa etaty.

Sama myśl przewodnia jest sensowna i nader potrzebna, ale wolałbym wybrać coś konkretniejszego zamiast tej pozycji, z naprawdę realnymi, przyziemnymi wręcz przykładami (np. "relaks podczas dojazdu do...

Mila | 2014-10-23
Na półkach: Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: 22 października 2014

Jak znaleźć spokój w pędzącym świecie – tymi słowami wita nas okładka książki Marka Williamsa i Danny’ego Penmana „Mindfulness. Trening uważności”. Pod kojąco zielonkawą okładką mają się zaś znajdować proste sekrety, dzięki którym każdy z nas może na powrót wziąć swoje życie we własne ręce i stopniowo wyzwolić się z bezmyślnego pędu współczesnego świata.

„Mindfulness. Trening uważności” to książka skierowana do bardzo szerokiego grona odbiorców – do wszystkich tych, którzy w obliczu szaleńczego tempa życia, pracy i rosnących wymagań czują się wyczerpani, przytłoczeni, zagubieni, zestresowani. Obok krótkiego wstępu teoretycznego ogromną większość książki zajmuje rozpisany na kolejnych osiem tygodni praktyczny program medytacji, zadań i rozważań, które stopniowo mają pomóc czytelnikowi wyzwolić się z niewoli nawyków, automatycznego myślenia i stresu. W przywróceniu harmonii ma też pomóc płyta CD z nagranymi miękkim kobiecym głosem wskazówkami dla codziennych medytacji. To tyle spraw...

Izoldka | 2018-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2018

Mindfulness - uważność - temat dosyć gorący i popularny w ostatnich latach i na pewno zasługujący na uwagę. Nie zaprzeczam, że medytacja i trening uważności mogą wnieść wiele w nasze życie, wzbogacić je. By jednak tak się stało należy zabrać się do tego w odpowiedni sposób, a przede wszystkim - zrozumieć o co w tym chodzi. Książka "Mindfulness. Trening uważności" tego nie ułatwia. I szczerze? Takiego badziewia to ja dawno nie czytałam. Tak naprawdę to nie wiedziałam o czym czytam, bo nie byłam w stanie skupić się na tekście. Poradniki powinny być napisane prostym językiem, jasno i klarownie. A to? Filozoficzny bełkot przeplatany zbędnymi historiami wziętymi wprost w dupy. Spokojnie można by sobie ze 2/3 tekstu darować. Książka mnie nie zachęciła do treningów. Ale może kiedyś dam jej jeszcze jedną szansę.

Fashi | 2018-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2018

Dobra książka, bez lania woda. Warto wykonywać ćwiczenia z tej książki, innaczej jest ona mało wartościowa.

Justyna Wenecka | 2017-05-06
Przeczytana: 06 maja 2017

Dużo przydatnych ćwiczeń i praktyk. Nagrania stanowią ogromny plus. To jedna z książek, które zmieniły moje życie.